LightScribe

Tietokone on HP Pavilion tx2590 ja NetAnttilan sivuilla sanotaan näin: Kirjoittavan LightScribe DVD-aseman avulla voit luoda silkkipainolaatuisia CD-etikettejä suoraan tietokoneellasi. Mitä se tarkottaa?
4457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ensin laitat levyn normaalisti asemaan eli etikettipuoli ylöspäin ja poltat levyn. sitten kun levy on poltettu niin käännät levyn nurin päin eli etikettipuoli alas ja laitat sen uudelleen asemaan ja nyt poltat lightscribe ohjelman avulla siihen 'etiketin'. 'etiketti' on kyllä mustavalkoinen joten värejä siihen ei toistaiseksi saa. en tiedä jos tulevaisuudessa tulee tukemaan värejäkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pölulolela kirjoitti:

Tietokone on HP Pavilion tx2590 ja NetAnttilan sivuilla sanotaan näin: Kirjoittavan LightScribe DVD-aseman avulla voit luoda silkkipainolaatuisia CD-etikettejä suoraan tietokoneellasi. Mitä se tarkottaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu