voiko visaelekrtonilla

Onko jollain kokemusta visa elekrtonista phuketissa? Tiedän että sillä voi nostaa rahaa, mutta käykö se maksuvälineenä myös?
3514
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

enpä usko. enkä kehottas kokeilemaan. nosta rahat turvallisesti atm:stä ja maksa käteisellä.

Äänestä
  • Olen matkustellut ympäri maailmaa ja Visa Electron on TODELLA TURVALLINEN maksuväline!Käy ympäri maailmaa aika yleisesti....tosin ainahan on paikkoja joissa se ei käy niin kuin suomessakin esim. R-kioskit jne...Maksuvälineena Visa Electron on todella luotettava, koska se on reaaliaikainen!Suosittelen!Tietysti aina mukaan myös hieman käteistä valuuttaa ja Visa Electronillahan voi sitä nostaa ulkomailta!Muuten enne matkaa tarkista pankistasi oman korttisi käyttö/nostorajat ja tarvittaessa muuta niitä isommiksi!

    Äänestä

  • Visa Electron kirjoitti:

    Olen matkustellut ympäri maailmaa ja Visa Electron on TODELLA TURVALLINEN maksuväline!Käy ympäri maailmaa aika yleisesti....tosin ainahan on paikkoja joissa se ei käy niin kuin suomessakin esim. R-kioskit jne...Maksuvälineena Visa Electron on todella luotettava, koska se on reaaliaikainen!Suosittelen!Tietysti aina mukaan myös hieman käteistä valuuttaa ja Visa Electronillahan voi sitä nostaa ulkomailta!Muuten enne matkaa tarkista pankistasi oman korttisi käyttö/nostorajat ja tarvittaessa muuta niitä isommiksi!

    Electronilla tulee automaateilla helposti yliveloitetuksi. näin on käynyt myös allekirjoittaneelle muutaman kerran. siis olen nostanut 1000rmb:tä ja tililtä lähtee 2000rmb:tä...rahat saa suomessa takaisin mutta aikaa menee ja vaivaa tulee. kaikki tositteet kannatta säästää, nettipankista katella saldot kun sille tuntuu ja suomessa vierailla kotipankissa jos jotain on vialla. Kiinassa moista sattuu kai aika useinkin.
    Master tai normi Visa on myös kätsiä jos automaatit ei toimi(sitäkin sattuu). pankit antaa kassalta rahaa visalla mutta ei electronilla

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostaa phuketissa kirjoitti:

Onko jollain kokemusta visa elekrtonista phuketissa? Tiedän että sillä voi nostaa rahaa, mutta käykö se maksuvälineenä myös?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu