Korvaukset kosmeettisista haitoista? Millä perusteella ne annetaan ja onko kysymys isostakin korvauksesta tai mistä korvaus koostuu?
Minulla tuli kolarissa melkoiset arvet ja nyt mietityttää tuo korvausasia kun tosiaan arpia on näkyvillä paikalla, esim. ei edes polvien alapuolelle menevää hametta voi pitää yms. Kesä vähän hankala muutenkin yleisillä paikoilla,uimiset jne.?
Tietysti voi olla että vakuutusyhtiöllä on omat kriteerinsä tuohon korvaus summaan vai onko joku selvä "kaava" vammojen laatuun.
No pääasia että olen hengissä!
Mukavia talvi-iltoja kaikille....
Korvaukset?
Crash
1
559
Vastaukset
- Kolaroinut
Liikennevakuutuksesta maksetaan määrätyin edellytyksin korvauksia sekä kivusta ja särystä, että pysyvästä haitasta. Kysy vakuutusyhtiöltäsi. Lisätietoa löydät myös netistä. Kirjoita hakunimeksi Liikennevahinkolautakunta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713518
Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m851536Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251269- 1581222
Pitääkö penkeillä hypätä Martina?
Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit192988- 35971
Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut16953Kuinka kauan
Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?57832Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä
Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk92794- 62745