häätö

mites sen vuokralaisen käytännössä häätää jos ei saa sitä kiinni
2556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on häätää jos sitä ei saa kiinni. Laita vaikka karhunraudat eteiseen, käi niihin juuttuu !!

Äänestä
  • Kun saat asiasta oikeuden pääksen niin ulosottomies tulee pyynnöstä poliisien avustamana kantamaan vuokralaisen tavarat pihalle kunhan ei sada.

    Ongelmaksi jää, että vuokralaisella on avain asuntoon, eli pitää sarjoittaa lukko uudestaan ja se maksaa noin 500 €, mutta senkin voi vaatia vuokralaiselta.


    Petu

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ghgghgh kirjoitti:

mites sen vuokralaisen käytännössä häätää jos ei saa sitä kiinni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu