Jäähallilla sattui keskiviikkona ikävä välikohtaus. Samana päivänähän loppui aiemmin valtuuston budjettiseminaari. Olisi mukava tietää olikohan kyseinen valtuutettu seminaarissa loppuun asti? ja jos lähti aikaisemmin, niin nautittiinko tulomatkalla muutakin kuin kansalaisluottamusta? Entä Heinolassa? Kun näkemykset lehdessä jäähallin tapahtumista menevät ristiin.
Jäähalli
Äänestäjä
121467
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Heinolan päättäjät olivat seminaarissa laivalla, vai huvittelu risteilyllä ?
Kovasti olivat kateissa sillä matkalla koska useaan kertaan kuulutettiin nimeltä henkilöitä paikalle.
Parhaimmillaan oli käytävässä seikkailemassa useita ulkoministeri ''Leskisiä'' muovi kassit täytettynä, katse harhaillen ja tukea esien, vaan mistä ?
?
mikä välikohtaus miten liittyy seminaari jäähalliin????
Lehtiin meni ikävää viestiä mutta sellainen tarina millainen on tämä mieskin, ikävä käyttäytymistyyli tunnetaan laajalti. Kunnallipolittiset ansiot, journalistisista puhumattakaan, lienee nollaluokkaa. Itsetehostus kyllä on näkyvää ja naamasta jo näkee sen juomapuolen vaikka ei henkeä haistaisikaan. No eipä tarvitse ainakaan sitä äänestää!
Turha on selitellä olleensa työtehtävissä ja esittäneensä asiallisia kysymyksiä. Kaksi päivää pohjiksi juotu ja sitten pelissä yksi olut ja makkara päälle. Äänestäjät päättäköön kannattaako tällaista äänestää edelleen.
aina sahtimeininki päällä, tänne lähetti kun ne ei kestäny sitä
on jostakin syystä annettu lahdelle päivisin vittuilemaan!!
siis mikä välikohtaus ja kuka??
Ihme mitä tämä turpean oloinen äijän köriläs ylipäätään tekee urheilupaikalla siis jäähallilla ja mitä kompetenssia tällä ryyppydemarilla on lehtitoimittajaksi. Ei kai mitään. Tietää urheilusta yhtä vähän kuin sika pohjantähdestä.
Kuka on örveltäny.. nimiä kehiin, mitäs menevät sekoilemaan.. KERTOKAA!!
siellä hallilla riehuu. Tyypillistä punikeille että kun ne saavat muutaman kaljan niin alkavat öykkäröimään.
Puhut paljon mutta pelkkää paskaaaaaaaaaaaaaaaaa
Siis onni että hän avasi sanaisen arkkunsa ennen vaaleja putosi pehmeästi pois.Se siittä kukaan tuskin kaipaakaan turpeaa miestä.