mistä saisin varmasti hyvän westien ja paljon joutuisin siitä maksaa???
mistä hankkia hyvä westie...
enna
51284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kennelliiton sivuilta pentyvälityksessä olevat koirat ja utele kasvattajilta tulevista pennuista tai rotujärjestöstä. Tuttuni maksoi hyväsukuisesta pennusta 6 000 mk.Hinta voi olla korkeampikin...tai matalampi.
Kiitti vaa paljo vinkist ja hyvää loppu elämää!!!
Hyvän westien saat tietysti rotujärjestön, eli Westiekerho ry:n kautta. Rotujärjestöllä on oma pentuvälitys osoitteessa http://westie.neutech.fi/pentuvalitys.html
Voit vaikka käydä kaikki Westiekerhon jäsenkasvattajat läpi, eli soita tai mailaa ja kysy onko tulossa pentueita. Kaikki jäsenkasvattajat löytyvät täältä: http://westie.neutech.fi/kasvattajat.html
kiitos kaunis kaikille vastanneille teist oli apuu...
Tunnetuimmat näyttelywestieiden kasvattajat Suomessa ovat kennelit Perhaps, Who's, Kaardemumman, Donut's, Et Cetera ja Loving You. Näistä ainakin Who'sille on tulossa pentusia kesäksi. Vähemmän tunnetuistakin kenneleistä voit saada huippuyksilön, kunhan etukäteen tutkit emän ja isän näyttelyarvosteluja ja saavutuksia. Itselläni on Perhaps-koira, maksoi 6500 mk, ja on hyvä koira paitsi näyttelymielessä myös agissa ja tokossa sekä tottakai sängynlämmittimenä!