Joku saisi perustaa Rautjärvi-parikkala keskustelufoorumin. Hyödyttäisi alueiden kehittämistä kun pääsiosi epäkohdista ja muista yhteisistä asioista keskustelemaan.
Rautjärvi-Parikkala keskustelufoorumi
14
4705
Vastaukset
- rautjärveläinen
Tarviis varmaan tarpeeksi keskustelijoita, jotta saatais. Onkohan täälläpäin tarpeeksi aktiivisia ihmisiä...
- toine rautjärveläinen
Ei kaikki osaa tänne eksyä keskustelemaan, mutta kyl varmasti löytys keskustelijoita sitten kun mainitsis foorumista jossain näkyvämmässä paikassa. Kuntaan pistin palautetta asiasta jo vuosi sitten, mutta mitäpä ne semmosia miettimään.
- Karjalanpiika
Olisin minäkin kiinnostunut keskustelemaan ja kuulemaan entisen kotikuntani asioista! 18.10.2008 "Tarttis.." ehdotti keskustelua, kannatan ja jään taas odottamaan josko jotain tapahtuisi?
- oottaa
Eikö kukaan uskalla tai osaa tehdä mitään?
Paikka on kuin vanhustentalo. Kaikki vain katsoo ikkunasta kun pihalla tapahtuu.... - Anonyymi
oottaa kirjoitti:
Eikö kukaan uskalla tai osaa tehdä mitään?
Paikka on kuin vanhustentalo. Kaikki vain katsoo ikkunasta kun pihalla tapahtuu....Minkäs ryhmän laulu se siellä oli jo loppuunlaulettu kun tien nimikin osui kohdalleen kuin tuulestatemmattu ja spinwheel kertoi pelipisteistä vaikka salama taisiiskeä aivan omankoirankopilta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minkäs ryhmän laulu se siellä oli jo loppuunlaulettu kun tien nimikin osui kohdalleen kuin tuulestatemmattu ja spinwheel kertoi pelipisteistä vaikka salama taisiiskeä aivan omankoirankopilta.
Kannattaa tarkkailla tilannetta ennakoivastikkin.
- Anonyymi
Tarttis saada moska-porukkaan lisää pari-kolme pelaaja. Olisko tulijoita? Meitä on muutama, jotka pelataan täällä pääkaupungissa, mukava olisi saada lisää rinkiin pelaajia.
Mites saatas?- Anonyymi
Uutiset tulivat liian myöhään, ei meinattu ehtiä suojautua, voivatko meediot saada jo yhteyden tapahtumien kulkuun niitä millääntavoin muuntamattomasti kertoakseen. PAM kuului joltain suunnalta ja voimakasta suhinaa mutta se olikin vain jokin ilotulitusraketti eikä mikään muu.
- Anonyymi
Mitä on moska?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä on moska?
Se on hydraulisen nosturin pitkän puomin päästä roikkuvassa vaijerissa roikkuva iso painava möykky jolla, rakennuksia hajoittavat jos ei muuten mieliksensä ala hajoamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on hydraulisen nosturin pitkän puomin päästä roikkuvassa vaijerissa roikkuva iso painava möykky jolla, rakennuksia hajoittavat jos ei muuten mieliksensä ala hajoamaan.
"Tarttis saada moska-porukkaan lisää pari-kolme pelaaja. Olisko tulijoita? Meitä on muutama, jotka pelataan täällä pääkaupungissa, mukava olisi saada lisää rinkiin pelaajia."
Eli vastauksestasi päätellen kyse on rakennuspurkajista. Mutta mistä lähtien purkamista on alettu kutsua pelaamiseksi? Kilpailevat kumpi purkaa nopeammin? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä on moska?
Se on korttipeli jota muutama ukko pelaa päivisin, Akonpohjassa oli ennen kauupias Pekka Kiiski joka oli innokas pelaamaan sitä.
- Anonyymi
Alueiden kehittämistä😄😄
- Anonyymi
Joku isompi taho saisi ohjata Rautjärven ja Parikkalan miettimään kuntaliitosta, väki ikääntyy ja vähenee kovaa tahtia, tulisi monenlaista hyötyä ja säästöä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1471899
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir2801006- 35848
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.78817Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31739Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta10692Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44681Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse48656Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos58654- 43650