Joku saisi perustaa Rautjärvi-parikkala keskustelufoorumin. Hyödyttäisi alueiden kehittämistä kun pääsiosi epäkohdista ja muista yhteisistä asioista keskustelemaan.
Rautjärvi-Parikkala keskustelufoorumi
14
4618
Vastaukset
- rautjärveläinen
Tarviis varmaan tarpeeksi keskustelijoita, jotta saatais. Onkohan täälläpäin tarpeeksi aktiivisia ihmisiä...
- toine rautjärveläinen
Ei kaikki osaa tänne eksyä keskustelemaan, mutta kyl varmasti löytys keskustelijoita sitten kun mainitsis foorumista jossain näkyvämmässä paikassa. Kuntaan pistin palautetta asiasta jo vuosi sitten, mutta mitäpä ne semmosia miettimään.
- Karjalanpiika
Olisin minäkin kiinnostunut keskustelemaan ja kuulemaan entisen kotikuntani asioista! 18.10.2008 "Tarttis.." ehdotti keskustelua, kannatan ja jään taas odottamaan josko jotain tapahtuisi?
- oottaa
Eikö kukaan uskalla tai osaa tehdä mitään?
Paikka on kuin vanhustentalo. Kaikki vain katsoo ikkunasta kun pihalla tapahtuu.... - Anonyymi
oottaa kirjoitti:
Eikö kukaan uskalla tai osaa tehdä mitään?
Paikka on kuin vanhustentalo. Kaikki vain katsoo ikkunasta kun pihalla tapahtuu....Minkäs ryhmän laulu se siellä oli jo loppuunlaulettu kun tien nimikin osui kohdalleen kuin tuulestatemmattu ja spinwheel kertoi pelipisteistä vaikka salama taisiiskeä aivan omankoirankopilta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minkäs ryhmän laulu se siellä oli jo loppuunlaulettu kun tien nimikin osui kohdalleen kuin tuulestatemmattu ja spinwheel kertoi pelipisteistä vaikka salama taisiiskeä aivan omankoirankopilta.
Kannattaa tarkkailla tilannetta ennakoivastikkin.
- Anonyymi
Tarttis saada moska-porukkaan lisää pari-kolme pelaaja. Olisko tulijoita? Meitä on muutama, jotka pelataan täällä pääkaupungissa, mukava olisi saada lisää rinkiin pelaajia.
Mites saatas?- Anonyymi
Uutiset tulivat liian myöhään, ei meinattu ehtiä suojautua, voivatko meediot saada jo yhteyden tapahtumien kulkuun niitä millääntavoin muuntamattomasti kertoakseen. PAM kuului joltain suunnalta ja voimakasta suhinaa mutta se olikin vain jokin ilotulitusraketti eikä mikään muu.
- Anonyymi
Mitä on moska?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä on moska?
Se on hydraulisen nosturin pitkän puomin päästä roikkuvassa vaijerissa roikkuva iso painava möykky jolla, rakennuksia hajoittavat jos ei muuten mieliksensä ala hajoamaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on hydraulisen nosturin pitkän puomin päästä roikkuvassa vaijerissa roikkuva iso painava möykky jolla, rakennuksia hajoittavat jos ei muuten mieliksensä ala hajoamaan.
"Tarttis saada moska-porukkaan lisää pari-kolme pelaaja. Olisko tulijoita? Meitä on muutama, jotka pelataan täällä pääkaupungissa, mukava olisi saada lisää rinkiin pelaajia."
Eli vastauksestasi päätellen kyse on rakennuspurkajista. Mutta mistä lähtien purkamista on alettu kutsua pelaamiseksi? Kilpailevat kumpi purkaa nopeammin? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä on moska?
Se on korttipeli jota muutama ukko pelaa päivisin, Akonpohjassa oli ennen kauupias Pekka Kiiski joka oli innokas pelaamaan sitä.
- Anonyymi
Alueiden kehittämistä😄😄
- Anonyymi
Joku isompi taho saisi ohjata Rautjärven ja Parikkalan miettimään kuntaliitosta, väki ikääntyy ja vähenee kovaa tahtia, tulisi monenlaista hyötyä ja säästöä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi4403788Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä743016- 1301903
- 1211657
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461440Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://311407PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1611339- 751245
- 831244
Yleltä tiukka nootti Sohvaperunat-sarjan tyypeistä: "Halutessaan ja tapauskohtaisesti harkiten..."
Näin "Sohvis-julkkiksia" suojellaan! Toisaalta ovathan nämä ihmiset itse lähteneet mukaan reality-ohjelmaan. Että mitä m181165