olen nyt 14 vuotias ja olen miettinyt minkä ikäisenä te olette saaneet ensisuudelman ja miltä se on tuntunut ? KERTOKAA OMIA TUNTEITANNE JA KOKEMUKSIA :)
ENSISUUDELMA ?
epäääätoivoinen
121415
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
16 vuotiaana, täysin väärän henkilön kaa koulun käytävällä.. ensisuudelmat ei muuteskaa o mitn parhaita ku ei tiedä mitä pitää tehä.. nyt ku tullu harjoteltuu ni voi sanoo et tosi ihanaa sellase kaa josta välittää
olin silloin 14, seurustellut tyttöystäväni kanssa jonkun kuukauden.. mutta tyttö oli tietty kokenut ja mä yritin vaan hitaasti silleen mikä tuntu ite mukavalta
Olin 14-vuotias, ensisuudelma tapahtui poikaystävän sängyllä. Olimme seurustelleet 8 kuukautta (joo'o), ja niin se vain tapahtui. Olihan se kivaa! Olin pojan sylissä häneen päin kääntyneenä.
Ei se oikeastaan jännittänyt, oli helpotus kun uskalsi vihdoin suudella. Ei kolahtanut hampaita yhteen tai kuola valunut toisen naamaa pitkin :]
umm..15-vuotiaana kännissä..viikon olin pojan tienny:) oltii ulkon ni kylmältä se tuntu.. jälkeenpäi ollu sen kans ihan kivaa:D:D
18-vuotiaana, kännissä baarissa tuntemattoman ihmisen kanssa.
Ei todellakaan paras kokemus.
Tähän mennessä on tullut kokemusta, ja paljon paljon parempia. Ensisuudelma ei ole mikään kauhean odotettava asia, sen huomaat kyllä. Kaikki mitä tapahtuu myöhemmin, on parempaa, kuin mikään ensimmäinen kerta.
17 vuotiaana (joo-o) ooteltiin poikaystävän kanssa bussia johon menisin, ja pyysin sitten hyvän yön suukkoa.
Oli aika märkä suukko.
18-vuotiaana, ja sillonkin kännissä. Muistan kuitenkin että oli hyvin pitkä ja hirveen limanen. Oikeestaan se limasuus vei jutusta kaiken mukavuuden ja tuntu pelkästään hirveeltä. Sen koommin en olekaan suudellut ja oon jo vähän päälle parikymppinen tyttö. Sen voin kuitenkin sanoa että tuon jälkeset kielarit ovat tuntuneet tuota ensisuudelmaa paljon mukavammilta jostain syystä, vaikka kaverit aina väittää että pitäs mennä toiste päin eli kielareiden olla limasia ja normisuukkojen mukavia...
Olin 9 vuotias pojan alku kun sain ensinmäisen suudelmani varastossa "tyttöystävältäni" Pusuhippaakin tuli jo tuossa iässä leikittyä tyttöjen kanssa. :)
Oon 16v. xD
Itse suutelin ensikerran yhtä tyttöä bileissä, olin 12-vuotias.
Aluksi suutelimme pelien yhteydessä, mutta pelien jälkeen kun aloimme tanssimaan, niin hän aloitti suutelemisen. Kyllähän se aika ihanalle tuntui, koska se oli ensimmäinen kerta ja toinen osa puoli oli myös innoissaan. :)
ensisuudelma taisi olla kun oli 17 vuotias. Se oli sellainen känninen pikkupusu pimeässä, mutta sitäkin ihanampi :)
no minä taas olin 13v. ja olin hyvin rakastunut tähän jätkään ja hän olikin poikaystäväni silloin ^^ se oli mukavaa!