putoo puoleen

asuntojen hinta puolittuu 5 vuodessa ja sit taas tuplaantuu seuraavassa kymmenessä vuodessa.
ainakin meidän mökki oli kesällä puolet arvokkaampi kun vuonna 1997 kun sen ostimme.
mutta emme ole myynneet koska sitä ei ostettu sijoitusmielessä.
2287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joita rakennettu ihan simona ja suunnitelmat ihan karseet vieläkin.Kuka ostaa.

Äänestä
  • kyllähän tommoset vapaa ajan asunnot voi putoo enemmänkin kuin 50 %.
    järvenrantamökit pitää varmaan aika hyvin hintansa kun rannat rupee oleen täynnä mut kyllähän niitäkin varmaan vasaran alle menee ja hintataso voi jonkun verran laskea.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


5 vuodessa kirjoitti:

asuntojen hinta puolittuu 5 vuodessa ja sit taas tuplaantuu seuraavassa kymmenessä vuodessa.
ainakin meidän mökki oli kesällä puolet arvokkaampi kun vuonna 1997 kun sen ostimme.
mutta emme ole myynneet koska sitä ei ostettu sijoitusmielessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu