Kaikki tuijottaa!!!!!

IamNotWeird

Tuijottaako ihmiset yleensä toisia ihmisiä sileen aina..? kun mua tuntuu kaikki tuijottavan.ihan kaikki, joka paikass esim.kaupungilla ja koulussa ja muutenki eripaikoissa.onko tämä tavallista? Tuntuuko kenestäkää samalta vai onks se ihan normaalii et tuijotetaan.iha hullu kysymys mut ottaa vaan päähän.

14

4941

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksvaann

      Ethän sinäkään muita tuijota.

      Ainahan me kaikki kadulla, kaupoissa jne. luomme semmosen yhden katseen muihin.
      Sitähän sinäkin teet kun oletat ettää muut tuijottavat sinua.

      Mutta se tuijotuksen tunne tulee helposti mutta ei se niin ole.

      Kaikki me katsomme toisiamme mutta ei se pahasta ole :)

    • outo(ko)?

      mulla on iha sama juttu, tuntuu et kaikki vaa kyyläis mua koko ajan, tulee kauheen ahistunu olo ;o

      • yksvaann

        Kyllähän monille tulee sellainen olo mutta yleensä silloin tarkkailee itse vain muita ihmisiä enemmän kuin normaalisti.


    • typykkä1990

      Kuule, muakin tuijottaa kaikki. Ja se johtuu mun ulkonäöstä, en oo mikään massan mukana menevä.

      Ihmiset yleensä tuijottaa sillon ku ne näkee oudon tai mielenkiintosen näkösen ihmisen.

      Mä ainakin oon jo tottunu tuijotuksiin ja tavallaan tykkään siitä nykyään :DDD

      • IamNotWeird

        hyvä et en oo ainoo jota tuijotetaan....taidampa sit olla hyvin outo ja mielenkiintoinen ihminen.


      • erfDWd

        sä kyl näytät niin tavalliselt et en tajuu kuka sua pahemmin tuijjottais, ite en ainakaa kiinnittäds mitää huomioo suhun jos kävelisit kadul vastaan


      • typykkä1990
        erfDWd kirjoitti:

        sä kyl näytät niin tavalliselt et en tajuu kuka sua pahemmin tuijjottais, ite en ainakaa kiinnittäds mitää huomioo suhun jos kävelisit kadul vastaan

        Mä satun asumaan sellasessa paikassa, että jos poikkeaa hitusenkaan massasta, joka ikinen tuijottaa :D


    • Emmi99

      Se on tosiaan ahdistavaa. Mun itsetunto laskee huimasti aina, kun huomaan jonkun puhuvan musta mun selän takana. Eli huomaan sen, jos ne kuiskii ja tuijottaa mua. Se ahdistaa, ja oon niin herkkä, että musta tuntuu että haluun heti mennä kostamaan puhumalla kaverille siitä musta puhujasta pahaa. Tää juttu ei liittyny kylläkään mitenkään tähän aiheeseen, mutta se tuijotus. Musta tuntuu että kaikki tuijottaa tosi arvostelevasti, ja mua alkaa vituttaa, tai en kestä sitä että joku tuijottaa arvostelevasti. Sulkeudun vain, ja tuntuu että haluaisin kätkeytyä omaan kotelooni ilman muiden tuijotuksia, yksikseni. Se on oikeasti ahdistavaa, enkä kestäisi sekuntiakaan jos olisin koulukiusattu, eli en ole. Mutta minua tuijotetaan koulussa 24/7, ja se tosiaankin laskee itsetuntoani, ja ns. ''itkettää'', kun minusta tuntuu että olen jotenkin ruma, tai kukaan ei hyväksy minua tällaiseksi kuin olen.

      -99 tuijotuksen kohde..

      • niiiimpä!!

        Kuulostat perus lappilaiselta. ;)


      • Anonyymi

        Toi oli 100% milt must tuntuu. Oon muutaman kerran törmänny itteeni nuorempiin sekä vanhempiin jotka tuijottaa tai osottaa kuiskii toisille ja nsuraa. Näytän normaalilta, en pukeudu paljastavasti/mitenkään eri tavalla kuin muut, mul on paljon kavereita, käyttäydyn normaalisti. Ahdistaa kun en tiiä mille muut nauraa. Kavereilta en halua kysyä, eikä ne tosissaan vastaiskaan.


    • Anonyymi

      Muita touhuilin kun
      kaunis ilmestys ilmestyi eteeni, zoomi on vieläkin
      ilosta sekaisin.🙈

    • Anonyymi

      Siis mul on sama. Must tuntuu et "melkee" kaikki tuijottaa mua. Ku oon kaupas nii tuntuu et kaikki kattoo muhu, sit must alkaa tuntuu siltä et oon tehny tyylii jotai vääri ku jotkut mun tututki tuijottaa ja mulle tulee tosi syyllinen olo. En tiiä mistä johtuu.

      • Anonyymi

        Joo, sama. Mut voi johtua mun habituksesta. Eli itse aiheutettua.


    • Anonyymi

      Muaki yks sama tyyppi aina tuijottaa koulus

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      145
      4687
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3885
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      71
      2559
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      226
      2002
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      1848
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      246
      1177
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      815
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      766
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      746
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      725
    Aihe