Kannattaako

Minusta tuntuu, että asuminen ei taida olla kannattavaa toimintaa. Tähän tulokseen olen tullut kun olen seurannut tämän palstan keskustelua.

Lopettakaa asuminen!
3178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuo on totta. Kaikenmaailman perheet luulevat että onnellisuuden taso paranee muuttamalla isoon design-taloon. Jos ei ole varaa kaupungin liepeille 105 m2 rivitaloa kummempaan, niin sitten omakotitaloon suoraan maalle pimeään kauas käkkimään. Päätöstä perustellaan asumisen tason nousulla. Ihan sama kuin väittäisi pullapitkon maun riippuvan siitä mitkä rusinat valitsee.
Maalle vaan! Maksat vähän ja hintakaan ei nouse kuten pääkaupunkiseudulla ja muissa kasvukeskuksissa vuosien saatossa.

Äänestä
  • Paljon!
    Se on selvä asia tällä palstalla.

    Muuliaasipässit ovat vihaisia,kun asuminen halpenee.

    Äänestä

  • Kaikki eivät viihdy kaupungeissa. Kaikki eivät halua asua betonibunkkereissa. Jotkut haluavat asua isoissa design-taloissa. Jotkut haluavat asua maalla. Jotkut haluavat asumiseltaan tasokkuutta. Jotkut tykkäävät pullapitkostaan ilman rusinoita. Toiset pitävät rusinoista.

    Mikä sun ongelma oikein on? Eikö kaikki ajattelekaan niin kuin sinä? Ihmeellistä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asuminen? kirjoitti:

Minusta tuntuu, että asuminen ei taida olla kannattavaa toimintaa. Tähän tulokseen olen tullut kun olen seurannut tämän palstan keskustelua.

Lopettakaa asuminen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu