todellakin kaikkiruokainen koira....

...kurkunkuoria lukuunottamatta. löytyykö muilta koiraa joka syö ihan mitä vaan? meilläpä jos pippuriakin jättää vaikka lattialle, niin kyllä "imuri" nappaa nekin parempiin suihin. meijän mopsi syö kaikkea sitruunasta lähtien extra tuliseen hot tacokastikkeeseen, että repikää siitä.
9470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Onko nyt ihan järkevää antaa mopsin syödä jotain tacokastiketta? Sulla taitaa olla vähän päässä vikaa kun ylpeilet tuollaisilla asioilla. Säälin koiraasi!

Äänestä
  • taitaa olla sulla ittellä päässä vikaa, kun vedät tuollaisia johtopäätöksiä enempää asiaa tuntien. ei kai me nyt sille kilo kaupalla mitään ns. paskaa syötetä. ollaan vaan kokeilumielessä maistatettu sille kaikenlaista syötävää, minimaalisia määriä tietenkin. että äläpä ole huolissasi, emme ole mitään koiranrääkkääjiä.

    Äänestä

Eli mulla on 21/2wee koira neiti Pipsa joka syö ihan mitä vaan tomaatista,eläinten ulosteisiin,neidille kelpaa siis ihan mikä vaan =) Sandra ja Pipsa pilkku!

Äänestä
  • joo, meilläkin koira syö kaikki, ei kuitenkaan etikkaa tai semmosta, mut paperi katoaa vatsaan huomaamatta ja sitten saa keittää kaurapuuroa että ei tartte kiljua kun ulostaa.,..

    Äänestä

Meidän kultsu narttumme syö kyllä kans ihan mitä vaan! Pippurisemmatkin ruoat ja myös sitrushedelmiä, tomaattia, kurkkua muuta mukavaa...
Niin ja jos sille pitää antaa joku lääkepilleri niin se syö sen niinku se ois suurintakin herkkua!Ja kun se piti kerran oksetuttaa suolalla ku se oli syöny sukan, niin se otti ne suolat siitä lusikasta ku se ois ollu hyvääkin!(se suola oli tietysti sekotettu veteen!) Sit se meni takapihalle ja oksensi sen sukan ulos!
Se syö pihalla jos maahan on linttaantunut purkaa nii se sen yrittää syödä ja sit kaiken maailman nenäliinoja maasta... Mut ei se enää sitä purkkaa maasta yritä ottaa eikä nenäliinoja mut pentuna se teki niin useinkin!

Äänestä
  • kyllä meilläkin opetettiin nartullemme tabascolla, että pöydältä ei oteta ruokaa.
    Ei ne siihen kuole. Vettä perään ja henkiin jää. Ei meidän narttu juonu sen jälkeen edes vaikka vettä olikin tarjolla, joten... ja koko herkku oli suuhun napsittu.
    Ei tietenkään ole hyväks syöttää kilo kaupalla tulista ruokaa mutta testaus ei tee pahaa.
    Kyllä koira plokkaa pois sen suustaan mitä ei halua syödä (esim. lääkkeet jos niikseen sattuu).
    Ja kyllä ne pystyy poistamaan aineet, jotka ei sovi elimistöstä. Yrjötä ne osaa ja todella taitavasti! =)

    Äänestä

kaverin koira vetää napaansa seinien listat, tapetit, verhot, kaluaa huone kalut ja kynsii sohvat, söi hääraamatun, sätkäviltterit ja paperit, kaljapullon korkit, siis ihan kaiken!!!siis täähän on haitallista-ja sen vuoksi vähän aiheesta poiketen..mutta..no, tästä vinkkinä että muistakaa kouluttaa koiranne hyvin, vituttaa kattella tollasii kouluttamattomia yksilöitä..

ja ei siis todellakaan oo mitään haittaa antaa koiran maistella kaikenlaista, asiahan on varsin mielenkiintoinen kun testailee ystävän ruokailutottumuksia..

Äänestä

KYLLÄ KOIRA VOI SYÖDÄ MITÄ TAHANSA, MUTTA ONKO SE
NYT IHAN JÄRKEVÄÄ. JA TE JOTKA NÄIHIN VASTAATTE
VOITTE VASTATA IHAN ASIALLISESTI EIKÄ KENENKÄÄN
TARVI SANOA "SÄÄLIN KOIRAASI". ET SINÄ JOKA NOIN
SANOIT, NIIN EI SE SULLE KUULU, EI PÄTKÄÄKÄÄN.
ON KYLLÄ TOTTA ET SE EI OO TERVEELLISTÄ, MUTTA
MITÄ PIENISTÄ
OTTAKAA KANTAA
T: ONNELLINEN KOIRAN OMISTAJA, JENNI.N JA REX

Äänestä
  • Alkoi vaan tuossa hymyilyttään, meilläkin on Rex,
    tosin etuliiteellä Koskenkuohun. Mutta olen samaa
    mieltä asiasta kanssasi.
    Meidän Rex sai kerran syödäkseen valkosipulin
    kynnen, kun ei uskonut, ettei saa kerjätä koko
    aikaa... Ei ne koirat kokeiluihin kuole, mutta ei
    niitä kokeiluja kannata jatkaa silti tulisten
    ruokien kanssa sen pidemmälle. Eikö se riitä,
    että tietää?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vastapäivään pyörivän mopsin o kirjoitti:

...kurkunkuoria lukuunottamatta. löytyykö muilta koiraa joka syö ihan mitä vaan? meilläpä jos pippuriakin jättää vaikka lattialle, niin kyllä "imuri" nappaa nekin parempiin suihin. meijän mopsi syö kaikkea sitruunasta lähtien extra tuliseen hot tacokastikkeeseen, että repikää siitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu