Kysymys?

..............................

Miksi Elvis oli itsetuhonen?

3

314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kid cREOLE

      Miksi jeppe juo,miksi narkkari ei välitä ...
      Kyllähän Elvarin asemaan on helppo samaistua kun ajattelee asiaa siltä kannalta että saavuttaisit kaiken ja vielä enemmän,siihen turhautuu.
      On kiva juhlia,pokata misuja ja kuulla olevansa kaikkein paras,siinä vaan tapahtuu sellainen käänteinen vaikutus ettei mikään enää tunnu missään ja tahtoo silti lisää...
      Elvis oli tuote,ja kun tuote vanhenee tulee lisää vippas konsteja pysyä yhta haluttuna noin ulkoisesti ,sitä lankeaa helposti kaikkiin saatavillla oleviin keinoihin.
      Sama ilmiö kuin bodareilla,nappi huuleen jotta haba kasvaa vaikka tiedetään ettei se lopulta ole terveellistä,mutta kun halutaan olla enemmän.

      Uskon että Elvis tiedosti hyvinkin sen ettei suunta ole oikea mutta riippuvuus ja paineet olla edelleen se sama vanha kunnon elvis vei voiton,aivan kuten narkkareillakin.
      Kaikille faneille tiedoksi etten rinnasta tässä kuningasta mihinkään narkkariin vaan ilmaisu on enemmänkin vertauskuvallinen.
      Kuningas mielestäni siis vieraantui liiaksi omasta itsestään ja lopulta ei tuntenut sitä todellista sisintään.
      Sanomatta juuta taikka eitä pitäisin hyvinkin mahdollisena seikkaa ,jospa Elvis lopulta ymmärsi olevansa koukussa ja ei tuntenut tuotetta nimeltä Elvis ollenkaan omaksi itsekseen ja ymmärsi että ainoa keino saada elää vihdoin omaa elämää olisi irtaantua tästä kaikesta lopullisesti?
      Täytyy aina muistaa että noinkin rikkaalla ja kuuluisalla miehellä oli kyllä parhain asiantuntemus jokaiselta sektorilta käytettävissään ,sellainenkin kuin PAKO omaan rauhaan , saattaisi olla hyvinkin helposti organisoitavissa jos paeta haluaisi.
      Minun mielestäni ainoa epäkohta Elviksen loppuvaiheissa oli hänen ulkomuotonsa,kuka muistaa Indianan konsertin sairaan punakan Elviksen,ja taas toisaalla kuvissa ikäisekseen nuorekkaan ja urheilullisen Elviksen vaikkapa vilkuttamassa autonsa ikkunasta ,tai kuka saattaisi kuvitella Indianassa esiintyvän miehen pelaavan täydet erät rocket ballia..

      • ..............................

        Kuten Elvis itsekkin sano huonoimaksi luonteenpiirteeksi,sen että on itsetuhonen.

        En nyt puhu pelkästään huumeista.Vaan koko elämä oli itsetuhosta.Överit huumeista kokoajan,aseet,roskaruoka jne...Elviksen luonne oli varmaan vaan itsetuhonen.Ihme ettei tehnyt itsaria vai tekikö?


      • pitää
        .............................. kirjoitti:

        Kuten Elvis itsekkin sano huonoimaksi luonteenpiirteeksi,sen että on itsetuhonen.

        En nyt puhu pelkästään huumeista.Vaan koko elämä oli itsetuhosta.Överit huumeista kokoajan,aseet,roskaruoka jne...Elviksen luonne oli varmaan vaan itsetuhonen.Ihme ettei tehnyt itsaria vai tekikö?

        viellä lisätä että itse en usko että Elvis teki itsemurhaa,vaan sydän petti normaalia vahvemmasta coctailista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      64
      3840
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      66
      3622
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      109
      3465
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      60
      2838
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      73
      2676
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2241
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      52
      1482
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1155
    9. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1142
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      1128
    Aihe