Huomasin että klitoriksen vieressä on sellainen valkoinen, vajaa puolen sentin kokoinen "kovettuma" joka on tosi kosketusarka. Osaisko kukaan sanoa mikä se mahtas olla?
Valkoinen kovettuma klitoriksen vieressä
Ssssh
2703
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
valkojäkälää? Yleisin vaihduvuosi-ikään tulevalla naisella. Tuossa pari kuvaa:
http://images.google.fi/imgres?imgurl=http://knowledge.emedicine.com/splash/shared/pub/cotw/0049.jpg&imgrefurl=http://knowledge.emedicine.com/splash/shared/pub/cotw/0049answer.html&h=374&w=558&sz=63&hl=fi&start=74&usg=__8t-DxSMzq_My0OVscn3ipGi0us0=&tbnid=3ggi0XF_4IBsJM:&tbnh=89&tbnw=133&prev=/images?q=lichen sclerosus&start=63&gbv=2&ndsp=21&hl=fi&sa=N
Joka tapauksessa, käy näyttämässä lääkärille, voi olla että tarttis ottaa koepala.
luultavasti paise, jos on kova ja pyöreä ja kipeä. vaatii antib.kuurin.gynelle siis. itselläni oli samanlainen, istuminenkin sattui. voi tulla esim. pyörällä ajosta, hankaavista kireistä vaatteista tms. ärsytyksestä. ja masturbaatiosta, joten sekin nyt pois siksi aikaa kunnes parantuu.