Mä epäilen että Tero ei oikeasti ole ihastunut Tuuliin, koska muutama päivä sitten PK-huoneessa kun BB kysyi asiasta, niin Tero tavallaan myönsi mutta sanoi myös että on ennenkin talossa onnistunut huijaamaan ihmisia tahtonsa mukaan.
Mertsi oli siis eka uhri, ja nyt on Tuuli kierroksessa siihen asti kunnes jompikumpi tippuu. Siihen loppuu sit Teron kiinnostus! Ja nähtiinhän tuo jo viikkoja sitten jossain talon bileissä, kun lopussa soitettiin jotain slovareita ja muut tanssi, niin Tero tunteili jossain syrjässä muista ja ilmeisesti ikävöi aika pahasti jotain exäänsä tai salarakastaan. Ikävämpi juttu Tuulille.
:/
Mertsi oli siis eka uhri, ja nyt on Tuuli kierroksessa siihen asti kunnes jompikumpi tippuu. Siihen loppuu sit Teron kiinnostus! Ja nähtiinhän tuo jo viikkoja sitten jossain talon bileissä, kun lopussa soitettiin jotain slovareita ja muut tanssi, niin Tero tunteili jossain syrjässä muista ja ilmeisesti ikävöi aika pahasti jotain exäänsä tai salarakastaan. Ikävämpi juttu Tuulille.
:/
Vastaukset 28
Vanhimmat
niin sietämättömästi viikkotolkulla jostain aivan käsittämättömästä, etten usko yhdenkään miehen katselevan moista pidempään.
Mertsin psyko-ex, jonka Mertsi lemppasi ennen BB:tä.
sillä asuu ihan omien korviensa välissä. Onneksi sitä nalkutusta ei enää tule töllöstä!
Mariannella on kuin sinulla. lol.
sinullakaan on paljon kehumisen varaa omissasi.
mertsi oli tosi rasittava ja täysi feikki. ei siitä oikeen kukaan tykännyt. olisi saanut tippua ekojen joukossa .
Mertsi sitä, Mertsi tätä...
No ei tippunut Mertsi ensimmäisten joukossa. Get over it!
...Mertsi itse pitkälti tappoi Teron kiinnostuksen vänkäämällä avautumisvaatimuksiaan ja sen jälkeen piehtaroimalla päivät pitkät Teron ja hänen "ongelmiensa" vatvomisessa.
Narianne oli/on täysin sekaisin.
Teron yksinolo silloin slovari-iltana johtui siitä, ettei hänelle riittänyt paria. Tanssi ensin Tuulin kansssa, mutta kun lähti käymään sisällä, joku (Niko?)vei Tuulin eikä paria enää ollutkaan. Siitä on turha sen kummempaa dramatiikkaa kehitellä.
väittää että Tero olisi mennyt nurkkaan halaamaan itseään super-ahdistuneena vain siksi että Tuuli tanssi Nikon kanssa? Tero sitä paitsi ei koskaan edes katsele Tuulia mitenkään ihastuneen näköisenä. Ihailevan näköisenä joskus, mutta ei koskaan tunteellisena.
tanssimaan Nikon kanssa sillä aikaa kun Tero kävi vessassa.
katseita Tuulin suuntaan. Erittäin lämpimiä. Miesten ei tarvitse olla "tunteellisen" näköisiä, se on ällöä (myös naisista).
naisista ja miehistä kumppanin hempeys on ällöä, jotka haluavatkin vain ihailua teini-narsisminsa ylläpitoon ja kylmää seksiä. Onnea vaan sille tielle...
Aidommissa suhteissa se menee useimmiten niin päin että mies rakastuu paljon nopeammin kuin nainen, ja nainen ei ala tosissaan edes ajatella sitä miestä ennen kuin mies "sulaa". Tietysti naisetkin on aktiivisia suhteen alussa, ja voi hyvin tehdä alotteita jne. mutta ei he oikeasti laita omia tunteitaan peliin ennen kuin mies on selvää kauraa.
PK-huone onkin ihan oikea paikka tunteiden paljastamiselle. Höh! Onko pakko jonkun vedättää jotakin? Onko narina pessyt aivosi? Jos vedättää niin voihan se olla vaikka toisin päin?
kanssa-asukkejaan. Myönsi sen ihan itse.
Niihän se menee, Tero kertoi huijaavansa kanssa-asukkeja niin hän sitten huijaa. Siis kaikki muut jotka eivät ole niin sanoneet eivät huijaa vaan ovat totuudenmukaisi.
Mitä jos Tero huijasi sanamalla että huijaa ja sitten ei huijaakaan?
Muita asukkaita en nyt tässä ketjussa lähde ruotimaan, mutta jos Tero aina puhuu noin sekavia niin en yhtään ihmettele miksi hänen pisin seurustelusuhteensa on tähän mennessä kestänyt vain 3kk.
Ei kai kukaan tuonne taloon vaimoa mennyt hakemaan tai sekstaamaan. Älä sie selitä mitään. Terolla ja muillakin tunteita ajoittain pelissä vaikka eivät myönnä. Mutta tuskin nyt kukaan siitä sen enempää (katsojatkaan) luulee. Rupee katsomaan tätä pelinä vaan eikä liian tosikkona.
Eikös he ole aikuisia sinkkuja ihmisä, ja saavat ihastua mihins tykkäävät, millon tykkäävät... Ja, sitähän ei voi tietää mitä se Tero ikävöi, vai ikävöikö ketään. Jos ikävöikin niin eikös eron jälkeen ole inhimillistä tuntee ikävää?
Tuollaista just onkin kiva seurata, mutta toisten tunteilla pelaaminen ei kuitenkaan ole reilua eikä kivaa millään tavalla.
Eihän tuossa voi olla mitään todellisia tunteita, ovat tunteneet toisensa muutaman viikon (tai, toki voi pientä vetovoimaa/ihastusta tuntea)... täytyy kyll olla sitten Tuulinkin päässä vikaa, jos odottaa terolta sormusta tms...
kokee että hänen pitää huijata toisia?
Sekin vielä, kun tämän kauden BB miehistä sekä Andreas että Tero ovat kertoneet yleensä hakeutuvansa romanttisessa mielessä juuri sellaisten naisten seuraan, jotka on jollakin tavalla herkempiä ja hauraampia kuin muut. Ja Adehan jo muidenkin asioiden yhteydessä lipsautti kerran että Tero ärsyttää häntä sen vuoksi, kun he ovat niin samanlaisia (tässä keskustelussa Ade siis syytti Teroa psykopaatiksi...). Kiva joo.
Millälailla tero nyt sit muka kokee että hänen täytyy huijata toisia... on nyt menny multa ohi... Ja vaikka hakeutuvaisitkin herkempien seuraa, niin sekin on ihan normaalia, kun ovat itsekin tavallansa herkkiä. ja meissä kaikissa ihmisissä asuu pienhkö psykopaatti aika ajoin... En siltikään leimaisi Adea, tai Tero psykopaatiksi.
mitä se Tero päässään kelailee, mutta Mariannelle hän kerran uhosi "osaavansa pelata tätä peliä" ja nyt jokunen päivä sitten sanoi PK-huoneessa että ehkä vain huijaa muka ihastuneensa Tuuliin, ja väitti onnistuneensa ennenkin huijaamaan ihmisiä BB-talossa.
Tero ei oikein itsekkään tiedä onko ihastunut vai, ei... Ja mitä pelaamiseen tulee, niin uskoisin että aika monikin osaisi pelata, jopa minäkin. Mutten viitsisi kuluttaa energiaani ja miettimis aikaa sellaseeseen... Ja, sehän on nähty, että jos pelaa niin ei ole aito, jos ei ole aito, niin ei tuolla pärjää. Ja sehän on sitten jo epäaitoa jos nimeää esim jonkun sellasen josta tykkää, mutta ajattelee että jos se putoaa, niin mulla paremmat mahkut pärjätä jne...
narinanne tuli nyt nettiin narisemaan =/
Ensinnäkin ko. pätkä oli kätevästi leikattu. Jos olisit katsonut koko pätkän 24/7:sta niin oisit nähnyt kuinka Tuuli ja Tero aloitti tanssin, mutta Tero meni käymään wc:ssä kesken kaiken ja Tuuli "otti" uuden tanssikaverin. Eihän siinä Terolla auttanut muu kuin jäädä yksin harmittelemaan/tunteilemaan :-(
Ei sen kummempi juttu, mutta taas nähdään miten ihmiset saa erikäsityksen noista Subtv:n iltakoosteista....