avioeroko?

Nimetön

MIKÄ NEUVOKSI? oLEMME MIEHEMME KANSSA OLLEET AVIOLIITOSSA 5V. HÄN ON KOKO AVIOLIITON AJAN TEHNYT "MATKATÖITÄ" JA ON NÄIN OLLEN VIIKOT POISSA KOTOA.OLEN PALJON KAHDESTAAN 4V POIKAMME KANSSA.KAIKEN YLIMÄÄRÄISEN RAHANSA HÄN KÄYTTÄÄ VIIKOLLA BAAREIHIN..YM. NYT SAIN VIIME VIIKOLLA SELVILLE ETTÄ HÄN ON KÄYNYT MATKOILLAAN MYÖS EROTIIKKARAVINTOLOISSA JA MAHDOLLISESTI THAI-HIERONNOISSA.HÄN KUITENKIN ITSE KIISTÄÄ KÄYNEENSÄ VAIKKA VARMASTI TILIOTTEELTA SAIN SELVILLE.LOUKKAANNUIN ASIASTA NIIN PALJON ETTÄ EN OLE ENÄÄ HALUA SÄNKYYN HÄNEN KANSSAAN JA MUUTENKIN ON ALKANUT KYPSYTTÄÄN TÄMÄ "YKSINHUOLTAJAELÄMÄ" SAMOIN LUOTTAMUSTA HÄNEEN EI PALJOAKAAN ENÄÄ OLE. OLEN YRITTÄNYT PUHUA HÄNELLE MUTTA HÄN EI SUOSTU PUHUMAAN..EI OLE KUULEMMA MITÄÄN PUHUTTAVAA..MITÄ PITÄISI TEIDÄN MIELESTÄNNE TEHDÄ OTTAKAA KANTAA???

3

1060

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sydäntä paikaten

      Hei.koittasit saada miehesi puhumaa,jos hänen mielestään ei ole puhumista.olen omasta mielestäni sitä mieltä että jos ei puhita asioista mitkä alkaa painamaan ne kasaantuu ja joku päivä ne pamahtaa naamaa kerralla ja kunnolla ja peli on sillon valmis.menee vuosi paljon eteenpäin pahassa olossa ja leikkien että kaikki on hyvin ja lapset vaistoo että ei ole.vaikka olet teoriassa yk-huotaja,se on kuitenkin käytännössa ihan eri asia kun oikeesti olet yksin pojan kanssa.suosittelen harkitsemaan.itse erorin parivuotta sitten,se oli aivan kauheta,kun ei vaan voitu asua samassa talossa,syitä en nyt lähde kertomaan,vähän jotain saman kaltaista,kun jäin lapsen kanssa kaksin tähän omakotitaloon,se ei ole ihan helppoa kun oli valtava ikävä,kaipuu,viha,rakkaus,jne kaikki ne tuntee,mutta ei siitä olisi vaan enää tullut mitään.laihduin valtavasti,voin pahoin jne.voin henkisesti ja fyysisesti huonosti.toivon että mietit mitä teet.mulla oli ystäviä ja vanhammat ympärillä tukemassa,toivon että sulla olisi myös siten selviäisi parhaiten että et jäisi yksin.mutta et myös saa uhrata omaa elämääsi vuosia,suosittelen myös yrittämään koska elämä ei ole helppoa kenenkään kanssa.voiko olla niin että miehesi luottaa siihen että olet aina kotona ja teet kaiken ja odotata häntä ja olet ns.itsestään selvyys.hänet kyllä pitäisi ravistaa hereille jos näin on päässyt käymään.parisuhde on niin pirskatin hankalaa,mutta YKSIN EI VOI PITÄÄ PARISUHDETTA KASASSA KUN SIIHEN TARVITAAN KAKSI.kummankin pitää yrittä ja pistää kaikkensa peliin ja huomioida toista PIENILLÄ ARKIPÄIVÄN asiolla,niistä ne päivittäiset rakkauden osoituset koostuu,eikä timanteista,vaikka kait nekin kivoja on,heh.toivon sulle kovasti voimia mitä päätä ja mihin elämä sinua johdatta.

    • §§§

      Sinulla on ihmissuhdeongelma, ei avioehtoon liittyvä ongelma.

      PS. On kovin hankala lukea, kun huudat eli kirjoitat koko tekstisi suuraakkosin. Ota capslock pois.

    • paatunut petturi

      voi olla, jos käyttää sellaista tiliä, jonka tietoihin vaimollakin on pääsy. Ketkunpi nostaa rahaa automaatilta, eikä käytä kortteja paikanpäällä.
      Alottelija taitaa olla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      142
      2784
    2. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      26
      2734
    3. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      175
      1555
    4. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      205
      1455
    5. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      310
      1371
    6. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      95
      1320
    7. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      55
      1143
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      15
      1118
    9. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      1029
    10. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      68
      1008
    Aihe