suositellaan koiralle liharuokaa jotta kakka kovettuu ja neste tulee itsestään ulos? Millaista lihaa, jauhelihaa? Mistä saa koiralle lihaa?KIITOS
Onko totta
anaalirauhastentulehdukseen
4545
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
josta ostat itsellesikin lihaa. Koira syö sitten vain ja ainoastaan maustamatonta lihaa, että ne maustetut jätät sinne hyllyyn vaikka olisi halvempia. Ja aloita varovasti, pikkasen sekoitat vanhaan ruokaan ja pikkuhiljaa sitten lisäät sitä lihaa sen ruokavalioon.
Kannattaisi siirtyä kokonaan raakaruokintaan se olisi parasta koiralle.
www.google.fi hakusanaksi "barf" tai "raakaruokinta" ilman lainausmerkkejä.
Pysyy koira paremmin kunnossa kun saa kaiken tarvitsemansa siitä ruoasta.
KOIRILLE MYYDÄÄN KENNEL REHUN AUTOLLA MUIDEN MUASSA RAAKAA LIHAA,LUITA,YNNÄ MUITA RAAKOJA TUOTTEITA,JOTKA TEKEVÄT KOIRALLESI KIILTÄVÄN TURKIN,TERVEET HAMPAAT,JA KAIKINPUOLIN TERVEEN OLEMUKSEN. on olemassa paljon hölmöjä jotka laittavat pikkunokareita lihaa minkä kalliilla kaupasta ekaks ostavat,muttei se kannata pitemmän päälle. isoja annoksia raakaa lihaisaa rasvaa. ja KENNEL-REHU: n auton aikataulut löytyy kun googletat KENNELREHU..ei se ole niin vaikeeta.ja miltei koti ovelle tuovat.
ei tuo nyt se varma resepti välttämättä ole, riippuu paljon siitäkin mitä koiranne nykyisin syö? Luut ovat yksi joka taatusti kovettaa kakan kuin kakan ;)
Hyvä ja hieman halvempi on ostaa lihaa ja luita koiralle http://www.kennelrehu.fi/
Kennelrehu on yksi paikka. Toinen jopa parempi on ottaa selvää kotikaupungin lihatukuista. Krossia (sitä ihmisten jauhelihan sivuun jätettyä) saa halvalla pakkaseen sieltä.
Luut kovettavat ensin mahaa ja raaka liha heittää yökeikan päälle. (jopa ripuli)
Ruokavalioon totuttautuminen kannattaa aloittaa aste asteelta.