poistuuko aurinkomatkoilta nyt tup suomalaisen työn lippu tunnus kun eivät lennä phukettiin suomalaisin siivin?
kuka tietää mistä selviää?
kuka tietää mistä selviää?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eikö nyt hyvänen aika ole pääasia, että pääsette perille suoralla lennolla. Kyllä siellä Phuketissain joutuu englannilla pärjäämään, niin eiköhän nyt yhden 10 tunnin lennon aikana osaa juomatilauksen hoitaa enkuksi. Tämä oli Finnairillekin nyt poikkeusratkaisu, niin ihan hölmöä, että jotkut jaksaa jauhaa tästä näin. Olkaa tyytyväisiä, että pääsette matkaan ylipäätään. Ja veikkaan, että yksi suomalainen matkustamohenkilökunnan jäsen saattaa olla joka lennolla mukana.
Kun aurinkomatkoilla ei ole mitään suomalaisen työn lippua käytössään. Eli ei poistu, on vastaus kysymykseesi.
Siellähän se lippu on heti Aurinkomatkojen etusivulla.
suomalaisen työn lippu thaimaassa? ka'maan!
Luepas avainlipun myöntämisperiaatteet nettisivulta http://www.avainlippu.fi/service.cntum?pageId=126193 :
"Avainlippu voidaan myöntää tuotteelle, joka on valmistettu Suomessa. Lisäksi tuotteelle lasketaan kotimaisuusaste, joka on suomalaisten kustannusten osuus tuotteen omakustannehinnasta. Laskutoimituksessa huomioidaan esimerkiksi raaka-aineet, pakkaustarvikkeet, markkinointikustannukset ja rahoitus. Kotimaisuusaste voi vaihdella paljonkin riippuen esimerkiksi siitä, miten suuren osan kustannuksista raaka-aineet muodostavat, koska kaikkia raaka-aineita ei ole saatavilla Suomesta. Siksi vähimmäisvaatimus on, että kotimaisuusaste on yli 50 prosenttia. Keskimäärin Avainlippu-tuotteiden kotimaisuusaste on kuitenkin yli 80 prosenttia."
Ei tuossa mitenkään sanota, että matkatoimiston jokainen yksittäinen lentosarja erikseen täytyisi täyttää tuo ehto.
LOPETA JO NYT TUO VALITUKSESI SAATANAN IDIOOTTI!!!
...kun täällä käy kommentoimassa tuollaista hieman koulutetumpaa ja fiksumpaakin väkeä. Fakta tiedon antaja todella hyvä esimerkki noista hienoista ihmisistä. Todennäköisesti oma elämä on aika syvältä ja pienenä on potkittu päähän, niinkuin nykyisessäkin elämässä. Pomokin on varmaan vaan käskemässä...Todella hienoa kun täällä voi "päteä" ja käskeä painumaan idiootteja muualle kun elävässä elämässä kaikki muut tekee sulle niin;=) Hienoa että on paikka missä päteä ja purkaa patoutumiaan