Nimittäin saa aika halavalla hienoo kämppää!!
(Ei kannata ootella, koska pankkitukiaiset pilaa bisnekset!)
(Ei kannata ootella, koska pankkitukiaiset pilaa bisnekset!)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pankinjohtajalla on valtava lerssi!
Ja voudilla myös.
Kuuluu enää suhinaa.
Katsos kun tämä "notku" joka on muka selvitetty,alkaa totuus valkenemaan ehkä muillekin, kuin mitä Pankkiirit jo tietävät,mutta eivät tietenkään kerro.Ja kun se valkenee taatelin tallaajille ON seurauksena ennennäkemätön rytinä ja SILLOIN on S A L E,uskomattomin hinnoin.
Tosin monikaan ei enää silloin rahojaan asuntoihin pistä, . . . saattaa myyntiajat nousta muutamalla vuodella.
muutama kuukausi kun tukiaiset loppuu pankeista,sitten päästään apajille.Sp.
kalia ehkä, kämpä saa odota vielä!!!!
No ei tosiaankaan kannata ostaa, koska hintataso on pudonnut vasta 5-9 %, kun taas hinnoissa oli ilmaa 40-45 % (asuntojen reaalihintaindeksin arvo 180, kun tulisi olla 100 ja terve vaihtelualue 80-120). Kannattaa perehtyä Tilastokeskuksen käppyröihin. Takana on 12 vuotta kestänyt lähes yhtäjaksoinen voimakas nousu, jota vuosina 2004-2006 vielä vauhditti naurettavan matala korkotaso eli viitekorko oli alimmillaan vain noin 2 % eli pankin marginaalinkin jälkeen jäi maksettavaksi vain noin 2,5 %, vrt. nyt noin 5,7 % (5,2 + 0,5).
Ja välittäjät valehtelee sanomalehdissä kirkkain silmin että uustuotannon hinnoissa muka ei ole pudottamisvaraa koska hinnat muka olisivat lähellä rakentamiskustannuksia. Härski väite kun todellisuudessa tilanne on se että vuodesta 1995 uustuotannon hinnat on nousseet yli 130 % (esimerkkitapauksessa 60.000 eurosta 140.000 euroon) vaikka rakentamiskustannukset on nousseet vain 40 %.