Miksi nyky nuoret

jakautuu,.,

kuin kahteen vartalotyyppiin, on noita rupisammaakko vartaloita ja toinen ääripää on kuin keskityslerin vangit aikoinaan.
Ajan kaupungilla työkseni päivittäin ja olen tuon pannut merkille ,että varsinkin nuoret tytöt ovat hirveen lihavia tai sitten luurangon laihoja, missä on se oikea keskitie tuon painon suhteen.

4

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elämän kulku

      elämän kulku johdattaa, salaa,

      kaikilla on murheita, sen seurauksena on erilaisia poikkeavia tapoja, joita ei usein monikaan havaitse ennen kuin on vuosia kulunut.

      toiset syövät, toisille ei ruoka maita,
      toiset ihannoivat peilikuvaansa, kaikilla vaan on yhteistä että hieman väärillä poluille on ajauduttu.

    • Toki normaalivartaloisiakin, tosin ei kovin paljoa.
      Tämä nykyajan vaatetus vielä oikein korostaa näitä pulleroisia nuoria. Tiukkojen ja niukkojen vaatteiden välistä oikein tursottaa epämiellyttävän näköinen läskimakkara. Siinä vielä joku takska tai lävistys... huh huh

      Pojista näkee heti onko urheilija ainesta vai ei. Ne jotka harrastavat liikuntaa ovat solakoita ja näissä on niitä ruipeloita. Mutta sitten nää karkin ja limun mussuttajat, ylipainoa kertyy ja äkkiä paljon.

      Harmi vaan kun Suomessa on nyt omaksuttu tää jenkkien malli, jos ollaan ylipainoisia niin ollaan sitä sitten kunnolla. Maailman terveimmistä lapsista tulee maailman sairaimmat aikuiset. Surullista.

    • -nainen-

      Ylimääräiseen painoon nuorilla. Suurin syyllinen lienet; vähä liikunta, roskaruoka ja *limuviinat*. Kahdessa viimeisimmässä on katalan paljon *piilo* -kaloreita.

      Ja toinen ääripää on sitten nämä *langan laihat*.
      Siihen löytyy syyt viestinnästä. Joka taukoamatta mainostaa ja viestittää tätä *laihuusihannetta*. Idolina ja elämäntapana.

    • tämä jengi täällä

      jakautuu ylisuorittajiin ja alisuorittajiin. ylisuorittajat ovat alipainoisia, alisuorittajat ylipainoisia.

      Normaaleja rennosti elämään suhtautuvia ('asialliset hommat hoidetaan, muuten ollaan kuin ellun kanat') ei taida enää juuri olla. Olisivat näitä normaalipainoisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1974
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1720
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1360
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      77
      1334
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      933
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      863
    10. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      856
    Aihe