Kunnan edustajat kävi alkuviikosta tapaamassa ministeriötä. Ja nyt "sovittiin että palataan asiaan kun uudet luottamushenkilöt ovat ottaneet tehtävänsä vastaan". Ketkä sopi? Mihin asiaan palataan? Onko jokin iso "uutispommi" tulossa viikonpäästä?
Miksi askolassa työnnettiin pää pensaaseen? Oliko Eskon mukana Kepu,"sopimassa" ettei asiasta puhuta ennen vaaleja?
Yksi uutinen ja kysymyksiä herättää.
Askolan kunnasta edustajina oli Esko Rautiainen, Marja-Lea Tarkki, kunnanhallituksen puheenjohtaja sekä kunnanvaltuuston puheenjohtaja.
Voiko tämä porukka pitää koko askolan pimennossa tiedoilta?
Askolassa
5
1186
Vastaukset
- epäilen vahvasti
että jotain on tekeillä,olen varma että Askolan johto on tavalla tai toisella saanut ujutettua implantin ihoni alle,sen tuntee sormella.!!!
- Tietoa ois
Jos se on jalassa se on varvas, kädessä sormi.
- Kuultua
Porvoon Sosiaali ja Terveys-asia neuvotteluiden jatkuminen tulossa esille.
Kepu jo kerran mokasi ne neuvottelut joten nyt ollaan hiljaa ettei äänestäjät kaikkoa.
Jos jatkossa neuvotteluja pääseekin Askolan puolelta johtamaan joku muu kun "Kepu-Diktaattori" saattaa "Kepu-kusetus" paljastua, ja oikeat neuvottelu-asetelmat aueta. - Siementä_vakoon
Ei valtakunnallinen suunta näytä millään purevan Askolan Keskustaan joka vaan porskuttaa. Olisi kyllä pieni tuuletus ollut paikallaan. Eihän uusi äänikuningaskaan uusi kunnallispoliittisella rintamalla ollut. Positiivista tietysti, että Sorsa sai tapella muiden joukossa. Pitäisiköhän kunnanhallituksen puheenjohtajaa vaihtaa, vai mitä?
- ketkä asialla
Uusimaa sen sitten osasi uutisoida. Kepu-neuvottelija ilmeisesti pimitti tietoa ja nyt kun ei voi äänestämällä asiaan vaikuttaa se julkaistiin.
Askola neuvottelee Porvoon kanssa liitoksesta.
Pitäisikö neuvottelijat vaihtaa ettei enempää kusta linssiin meitä kuntalaisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1525432Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii634822Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta333747Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom173095Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole503027Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1542781Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862633Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin712356Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt651999Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1711886