HYVÄ gynekologiTurussa?

papa?

Haluaisin löytää hyvän gynen Turusta. Joka kuuntelee ja on läsnä ihan oikeesti. Olen kärsinyt erillaisista gynen vaivoista jo pitkään ja juossut lääkäriltä toiselle. Nyt todella tarvitsisin jonkun joka ottaa juttuni ihan tosissaan. Kiitos vinkeistä.

3

8213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nainen kolkyt ja risat

      Pulssissa ja Mehiläisessä vastaanottavaa Merja-Kauppi Sahlaa.

      Toinen hyvä on Seija Ala-Nissilä Mehiläisessä, mutta harvoin saa aikoja, koska on pääsääntöisesti Tyksissä töissä.

      Älä mene Riitta Leinolle, hän vaan sanoo: "jaa jaa jaa..nii nii nii". Muuten kyllä ihan sympaattinen nainen, mutta hän ei ota potilasta kovinkaan vakavasti.

    • SAJ25

      Yhdyn edelliseen kirjoittajaan: Merja Kauppi-Sahla. Lisäksi hyviä ovat: uudessa Terveystalossa Inki Pirjo, Mehiläisessä Juha Mäkinen (ei kovin sympaattinen ehkä, mutta hyvin aikaansaava ja tehokas, ottaa asiat todesta). Terveystalossa myös ollaan erikoistuttu naistentautien hoitoon (mm.endometrioosi), joten jos jokin tietty asia askarruttaa, ehkä sinne? Omat kokemukseni ko. lääkäriasemasta ovat olleet erittäin positiivisia (verrattuna Mehiläiseen ja Pulssiin).

    • Anonyymi

      Pirjo Inki on tosi kovakourainen papan ottaja ainakin, muuten ehkä ihan hyvä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      25
      3148
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      803
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      760
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      710
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      607
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      601
    7. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      41
      550
    8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      20
      549
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      529
    10. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      521
    Aihe