HYVÄ gynekologiTurussa?

papa?

Haluaisin löytää hyvän gynen Turusta. Joka kuuntelee ja on läsnä ihan oikeesti. Olen kärsinyt erillaisista gynen vaivoista jo pitkään ja juossut lääkäriltä toiselle. Nyt todella tarvitsisin jonkun joka ottaa juttuni ihan tosissaan. Kiitos vinkeistä.

5

9167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nainen kolkyt ja risat

      Pulssissa ja Mehiläisessä vastaanottavaa Merja-Kauppi Sahlaa.

      Toinen hyvä on Seija Ala-Nissilä Mehiläisessä, mutta harvoin saa aikoja, koska on pääsääntöisesti Tyksissä töissä.

      Älä mene Riitta Leinolle, hän vaan sanoo: "jaa jaa jaa..nii nii nii". Muuten kyllä ihan sympaattinen nainen, mutta hän ei ota potilasta kovinkaan vakavasti.

    • SAJ25

      Yhdyn edelliseen kirjoittajaan: Merja Kauppi-Sahla. Lisäksi hyviä ovat: uudessa Terveystalossa Inki Pirjo, Mehiläisessä Juha Mäkinen (ei kovin sympaattinen ehkä, mutta hyvin aikaansaava ja tehokas, ottaa asiat todesta). Terveystalossa myös ollaan erikoistuttu naistentautien hoitoon (mm.endometrioosi), joten jos jokin tietty asia askarruttaa, ehkä sinne? Omat kokemukseni ko. lääkäriasemasta ovat olleet erittäin positiivisia (verrattuna Mehiläiseen ja Pulssiin).

    • Anonyymi

      Pirjo Inki on tosi kovakourainen papan ottaja ainakin, muuten ehkä ihan hyvä...

    • Anonyymi00004

      Varokaa Merja Kauppia ja Heikki Virtasta Mehiläisessä, määräävät kalliita kokeita ja turhia lääkkeitä

    • Anonyymi00005

      En menisi ainakaan Pirjo Inki vastaanotolle. Vähättelee oireita, eikä kuuntele.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      426
      3091
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      105
      2196
    3. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      2
      2035
    4. 174
      1880
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1844
    6. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      105
      1659
    7. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      459
      1278
    8. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      149
      1240
    9. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      54
      1163
    10. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      1022
    Aihe