Hienoa että saadaan tänne kirkonmäen suuntaan apteekki, ei tarvitse keskustaan asti mennä hoituu nuo asiat samalla kun asioi ruoka kaupassa.
Kerrankin järkevä päätös.
http://www.keskipohjanmaa.net/gen/524017.asp
Kerrankin järkevä päätös.
http://www.keskipohjanmaa.net/gen/524017.asp
Vastaukset 5
Vanhimmat
Täytyy hakea Kokkolan keskustasta nyt sitten Valioravinnon Carmolistipat , ensin meni Kälviän apteekkiin kulku KPO:n oven kautta ja nyt tämä,toivottavasti ei kaikki apteekit mene KPO:lle ,jää tipat ostamatta !
lisä ostoista. NS kanta-asiakkaana tuntuu aika
kummalta, hyvin toimivasta paikasta lähdetään
ilmeisesti lisärahan eli ahneuden vuoksi tuonne
käpykylän toiseen laitaan. En käy prismassakaan
niin en mene sinne apteekin takiakaan.t 3 h.perhe
Sehän on aivan hullu idea, että viedään sairaalan vierestä ainoa apteekki toiselle puolen kaupunkia!!
Mahtavaa,upeaa, että saadaan aptekki lähelle, ei tarvitse mennä toiselle puolelle kaupunkia saadakseen Kokkolan parasta apteekkipalvelua! Hoituu lääkeasiat kivasti kauppareissulla =)
Terkuin, kanta-asiakas =D
hyvä apteekki niin kauas.
Ei auta kuin vaihtaa apteekkia kun ei muutenkaan ole asiaa sinne suuntaan.
Mitenkähän ikäihmisten laita kun ovat tottuneet menemään suoraan kyseiseen apteekkiin reseptin saatuaan?
No onhan se hienoa että on jatkossa alko ja apteekki samassa rakennuksessa, saa kansalaiset ottaa samantien dropit "dagenefteriin".