Marraskuun vaihteessa meno Wieniin. Hotellina Post Vienna lähellä lentokenttäjunan pääteasemaa.
Tarkoitus tutustua nähtävyyksiin ja vähän shoppailla.
Tulen juomaan viiniä Wienissä. Onko näitä viinitupia keskustassa?
Hotel Post Vienna
1
1061
Vastaukset
- vinkkejä
CAT junalla menopaluu lentokentältä Wien Mitte asemalle 16 eur. Yhteen suuntaan 9 eur. Bussilla ja S-bahnilla tietty halvempaa, mutta CAT nopeampi, vain 16 min.
Hotel Post sijaitsee lähellä Schwedenplatsia, eikä Pyhän Tapanin kirkko toisessa suunnassa ole kaukana. Lähellä on paljon kauppoja, suklaapuoteja, kahviloita, pubeja ja makkara/pizza kioskeja.
24 tunnin matkakortti maksoi 5,70 eur. Otin 1 h turistibussikierroksen, 13 eur, mutta saman olisi voinut hoitaa paljon halvemmalla ratikkalinjoja 1 ja 2 yhdistellen. Seuraavalla kerralla teemme niin.
Hotel Post *** on hyvällä paikalla!! Kävelymatkan päässä Wien Mitte asemalta. Lentokentällä tarjosivat myös CAT-juna CAT-taksi pakettia. Minulle olisi maksanut 24 eur. olin yksin liikenteessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986458KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3605994Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602923Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092374Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072048- 1251774
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331178