Tampere tuta

abiii

Onkohan mahdollista päästä tampereelle tutaan tälläisillä numeroille vai kannattaisiko suoraan hakea lut tuta jotta saisi sen 3 ensisijausuuspistettä sinne?

Pitkä Matematiikka 9 tarkoitus kirjoittaa vähintää E, L:n saattaisi hyvällä laskemisella ja harjoittelulla olla mahdollisuudet. Tähän mennessä ei pahemmin ole tullu harjoiteltua.

Kemia 9 E pitäs kirjottaa.

Fysiikka 8 M tähdätään tässä vaikka vaikeimmalta näistä 3:sta aineesta tuntuu.

Äidinkieli 6. Harjoittelun äidinkieleen aloitan jo pian, jotta kirjotuksista saisi C.

Englanti 7 C.

Jos siis kirjotukset eivät aivan penkin alle mene niin tälläisiä numeroita lähdetään hakemaan keväällä.

3

917

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • abiii

      Historiasta M tuli jo.

      • Näin on

        Yo-todistuksen arvosanoilla ei ole merkitystä, vain siitä miten pärjäät pääsykokeissa.

        Onnea pääsykokeisiin!


      • näin se menee
        Näin on kirjoitti:

        Yo-todistuksen arvosanoilla ei ole merkitystä, vain siitä miten pärjäät pääsykokeissa.

        Onnea pääsykokeisiin!

        Osoitteessa www.dia.fi on hyödyllistä tietoa, jos aiot hakea di-koulutukseen. Jos saat nuo arvosanat, mitä luettelit tuossa, ilman matikan ällääkin olisit päässyt v.2007 suoraan papereilla sisään Tampereen tutalle. Kannattaa selata tuosta valintaoppaasta tiedot, kuinka paperipisteet lasketaan, katsoa samalla mitkä aiempina vuosina on ollut pisterajat. Osoite: http://www.dia.fi/pdf/DIA_suomi08.pdf


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      218
      11505
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      136
      10908
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      234
      6242
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      201
      5085
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      140
      3536
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      173
      3499
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      40
      2363
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      310
      1902
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      10
      1748
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1644
    Aihe