Apua!

Olen tosi huono kirjoittamaan mutta kysyisin vaan näin lyhyesti että kun aloitetaan lapsettomuushoidot niin eikös silloin oteta kaikki mahdolliset näytteet,sukupuolitaudit jne..? Nyt on kyse kuopiossa aloitettavista hoidoista.
3379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllähän ne ottaa ainakin HIV, hepatiitit ja kuppa. Meillä ei olla otettu muita näytteitä toistaiseksi koska ollaan niin alkuvaiheessa.

Äänestä

Eivät välttämättä ota kuin ne taudit jotka voivat tarttua sperman "käsittelijöihin" tai siis mitkä on vakavia infektiosairauksia eli juuri hiv, hepatiitti, kuppa. Monilta otetaan myös papa ja klamydia mutta niitä ei siis vaatimalla vaadita useimmissa paikoissa.

Äänestä

ja ei ne ole ottaneet kuin papan klamydia testin. mieheltäni ei otettu kuin sperma näyte.
Eka labra käynnillä ottivat 10 pul. verta ja toka labralla ottivat 5 pul. Minulla kylläkin oli diagnoosi jo tehty ennen labra käyntiä....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaksonen74 kirjoitti:

Olen tosi huono kirjoittamaan mutta kysyisin vaan näin lyhyesti että kun aloitetaan lapsettomuushoidot niin eikös silloin oteta kaikki mahdolliset näytteet,sukupuolitaudit jne..? Nyt on kyse kuopiossa aloitettavista hoidoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu