Korot syöksykierteessä

http://www.yle.fi/tekstitv/ttv/173.html

Enää 12kk euribor karvan päälle 5% maagisen rajan. Mahtaa sekin viimeistään ensi viikolla alkaa nelosella?
7413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Korot laskussa,samoin hinnat.

Voiko enää parempaa toivoa?

Ostajan kannalta,lottovoitto!

(Ylivelkaantuneet aasit eivät voita mitään,päin vastoin jokainen haihtuva % kirpaisee)
Asunnonarvosta...Eikä ne korkosikaan laske,ihan heti.

Äänestä
  • Rahan hinta = asuntojen hinta

    PPPPRRRRRRRRÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖTTTTTTTTTTTTTT

    Äänestä

Ei etua asuntovelalliselle. Pankkitädit lihovat yhä enemmän.

Äänestä
  • Marginaalien nosto ei koske vanhoja lainoja, ja täten:

    E I K O S K E T U U L I P U K U A !!!!1

    Äänestä

  • asuntovelalliset ovat ottaneet lainansa viime viikolla?.Itse otin 7 vuotta sitten ja marginaali 0,3% tänäpäivänä.Oli muuten silloin 0,9% joka oli tuttavapiirissäni edullisin marginaali.

    Äänestä

  • että kaikki kirjoitti:

    asuntovelalliset ovat ottaneet lainansa viime viikolla?.Itse otin 7 vuotta sitten ja marginaali 0,3% tänäpäivänä.Oli muuten silloin 0,9% joka oli tuttavapiirissäni edullisin marginaali.

    laskettaa marginaaliasi 0,9 alaspäin. Minulla oli noihin aikoihin 0,7 mutta sain laskettua valmiiksi neuvotellun marginaalin muutaman vuoden päästä 0,4, koska yleinen taso oli tippunut. Pelkkä soitto pankkiin riitti, ei edes käyntiä.

    Äänestä

  • ymmärtänyt kirjoitti:

    laskettaa marginaaliasi 0,9 alaspäin. Minulla oli noihin aikoihin 0,7 mutta sain laskettua valmiiksi neuvotellun marginaalin muutaman vuoden päästä 0,4, koska yleinen taso oli tippunut. Pelkkä soitto pankkiin riitti, ei edes käyntiä.

    ei tarvinnut edes ottaa yhteyttä pankkiin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


5,000% POKS! 6kk Euribor kirjoitti:

http://www.yle.fi/tekstitv/ttv/173.html

Enää 12kk euribor karvan päälle 5% maagisen rajan. Mahtaa sekin viimeistään ensi viikolla alkaa nelosella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu