Käytiin laittamassa mikrosiru ja kun kokeilin sitä kohtaan koirassa jossa se on niin tuntui, että ei ole ihossa kiinni vaan jossakin "kudoksessa" et se koiran iho liikkuu, mut mikrosiru ei liiku. Eli onko se siis jossakin kudoksessa kiinni? laite ainakin piippas kun eläinlääkäri katsoi
mikrosiru kiinni ihon alla
voiko?
3601
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ymmärtääkseni siellä ihonalaiskudoksessa, johon sen on määrä sitten koteloitua. Kyllähän niiden paljon kuulee myös"vaeltelevan" koirassa.
varrella.Meidän vanhalta koiralta ei meinannu löytyä ollenkaan. Sitten löytyi melkein mahanalta. Mutta ei kuulemma haittaa, kunhan muistaa paikan, mistä on löytynyt, jos tarvitsee tarkastella.
löytyi hännän luota:) ihme, et siirtyy taakse päin. Voiko se kohta tulehtua jos kokoajan hipelöi sitä sirukohtaa?