Miten parhaiten pääsee kentältä lansdowe roadille, olen varannut sieltä hotellin nimeltä butlers townhouse, ja ajattelin, kulkeeko joku bussi kenties ohi..? Tietääkö kukaan tai mistähän voisi alkaa etsimään aikatauluja ja bussireittejä?
bussi
2
1092
Vastaukset
- Kissus
Lentokenttäbussilla Busarasille, pikkuruinen kävely Conollylle (päärautatieasema), sieltä dartilla etelän suuntaan 4 pysäkinväliä = helppoa.
On muuten hieman sivussa tuo valitsemasi hotelli. Onneksi se kuitenkin näyttää sijaitsevan aivan dart-aseman läheisyydessä niin kulkeminen keskustaan onnistuu helposti.- kiitos.
Aircouch bussi menee suht läheltä, taidan mennä sillä. Joo vähän sivussa, mutta hotelli oli niin hyväksi kehuttu että valitsin sen siksi, ja tosiaan, se dart asema on vieressä jos ei viitsi kävellä, yleensä tykkään kävelemisestä. Kiitos sinulle vastauksesta kuitenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055721Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652562Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2401572- 941370
- 1241087
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8881- 65872
- 66857
- 73791
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741