Punainen cockerinarttumme lähti omille teilleen tiistaina 21.10. maalaiskunnan puolelta Vesangasta, Ala-Siekkilän tallilta n.13 aikaan. Tämän jälkeen koirasta ei ole havaintoja, mutta pienikin tieto koiran liikkeistä auttaisi meitä etsinnöissä! Toivon mukaan koira on matkalla kotiin päin Heinälammelle, eli voisi olla Vesanka-Ruoke-Laajavuori-Palokka alueella(?)
Koira on aika arka, joten ei välttämättä tule vieraiden ihmisten luokse, tai anna ottaa kiinni, mutta jos näet koiran, soita meille!
p. 050 3657275 tai 040 7190351
KADONNUT COCKERI
Jyväskylästä
0
389
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851549
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2001411Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431129Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43833- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617