'98 Farmarin takakaiuttimet

Olen asentamassa 98 corollaan takakaiuttimia, mitä siinä ei ole ollut, mutta soitinta vaihtaessa huomasin, että soittimelta lähtee jo johdot taakse. Mihinkähän kyseiset johdot menevät, takana kaiuttimien kotelosta ei tietenkään johtoja löytynyt. Onko johdot vedetty mihin asti?
2278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Katsoppas B-pilarista, sieltä saattaa löytyä piuhat.

Äänestä
  • Eli tarkoitatko B-pilarilla pilaria, joka on takaoven ja takatilan välissä, vai etuoven ja takaoven välissä oleva pilari?

    Tai olisiko jollakin tarkempaa tietoa? On niin työlästä noiden sisustojen purkaminen, että ei huvikseen vihtisi ruveta repiin kaikkia irti. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ingenjör81 kirjoitti:

Olen asentamassa 98 corollaan takakaiuttimia, mitä siinä ei ole ollut, mutta soitinta vaihtaessa huomasin, että soittimelta lähtee jo johdot taakse. Mihinkähän kyseiset johdot menevät, takana kaiuttimien kotelosta ei tietenkään johtoja löytynyt. Onko johdot vedetty mihin asti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu