Riippuu ilmeisesti palstan lukijasta. Nimittäin meillepäin on ilmaantunut seitsenpäinen susilauma. Mun puolesta sudet saavat saalistaa rauhassa ja voinpa joskus lumien tultua käydä jälittämässä takajälkeen niiden touhuja mielenkiinnosta.
Onnen
vai surun uutinen?
5239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
että on susia. T.Metsästäjä.ps.antaa kaikkien kukkien kukkia ja poimitaan vain tarpeeseen.
Vuoden päästä niitä on puolet lisää, tuplaantuu joka vuosi. Voipi pian tulla ahdasta, ja liharuuasta puute.
tulisipa puolet lisää. Oikeastihan kuolleisuus on suht kovaa luokkaa, eli tuskin on montaakaan enemmän vuoden päästä. Toivotaan kuitenkin parasta.
Niin ja lihaa saa K-kaupasta jos et vielä tiennyt.
Vaimoni joka on elintarviketieteen maisteri kertoi että suden liha on aivan hyvää ja ravinnoksi kelpaavaa. Kuuluivat opiskeluaikanaan syöneen useammankin suden. Toivotaan siis susikannan lisääntyvän joten saamme kohta sutta pöytään.
Lunta