On elävä todiste siitä että, Ahvenanmaalaiset ovat nussineet hulkeiden kanssa.
TURKULAISET
arabinainen
6
3902
Vastaukset
- justniiseo
>>>TURKULAISET On elävä todiste siitä että, Ahvenanmaalaiset ovat nussineet hulkeiden kanssa.
No ni varmast.
- Anonyymi
Ahvenanmaa on turkulaisten parkkipaikka.
No olen kyllä aina tiennyt, että ahvenanmaalaiset ovat suomenruotsalaisia, mutta turkulaiset ovat kyllä ihan suomalaisia. Suomenruotsalaisia on jonkin verran myös Pohjanmaalla, varsinkin Närpiössä.
Miten niin? Ahvenanamaallahan puhutaan ruotsia.
Turkuunhan kuuluu myös Turun saaristo. Ja sekin on ruotsinkielinen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse394017SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2683961Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1353497Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky873470Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222337Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv341833Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575611729- 371640
- 331558
- 931495