Tein jäykästä muovinpalasta kolikonkokoisen pyörylän.
Toiseen päähän jätin parin sentin pituisen jatkon, johon poralla pieni reikä.
On kevyt laittaa posaan vaikka kolikkotaskuun.
Ostoskärrypoletti
3
2487
Vastaukset
- kärrypantti
En muista mistä messuilta tms aikoinaan sain mikkihiirikorvaisen muoviläpyskän. Oli pitkään avaimenperänä.
0,50e:n kokoisia prikkoja ja sinulla on aina kärrypantti mukana
http://www.tules-vuosikymmen.org/ota yhteytta/Materiaalit/materiaalit.html
http://www.highpeak.fi/index.php?action=prodview&id=457
http://www.arvontasivut.com/?today- turistimatkoilta
Sopivankokoisina myös käyvät. Toin metallikeräyslootasta muutaman. Toimii hyvin.
- kolikot
turistimatkoilta kirjoitti:
Sopivankokoisina myös käyvät. Toin metallikeräyslootasta muutaman. Toimii hyvin.
Kyllä "arvolliset" kolikotkinkäy.
Usein on taskussa tai kolikkopusissa viiskytsenttisiä tai yhden euron kolikoita, jotka ovat suorastaan tarkoitettu näihin ostoskärrien kolosiin ;)
No, ihan asiaan; jotkut kaupat jakavat myös näitä polettiavaimia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843262
- 761304
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1811243Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310942- 95857
- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825