Kaakelien tilalle taustalevy, mistä???

keittiö-reiska

Rakennamme modernia keittiötä ja haluaisimme kaakelien sijaan laittaa tiskialtaan ja hellan taakse jonkinlaisen pinnoitetun taustalevyn, esim. rosteria, lasia, tai jotain värillistä laminaatin tapaista tai muovia. Emme ole kuitankaan löytäneet mistään mitään vaihtoehtoja, Ikeassa oli vielä vuosi sitten jotain mutta nykyään sielläkään ei ole tuollaisia valikoimassa. Mikä neuvoksi, mistä löytyisi materiaalivaihtoehtoja, netistä, keittiöliikkeestä vai mistä???????

4

6374

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jii

      kirkas karkaistu lasi jonka takana on tasoitettu maalattu seinä. Näyttää hyvältä, pituutta n 6m, hinta 450€ lasiliikkeestä. Karkaisu ja pistorasioiden reikien teko maksaa.

    • lgjdnvöldsvöäas

      Taustalaminaattia saat ihan puutavaraliikkeistä. Keittiökalustemyyjiltä saat laminaatit, rst, alumiinit mitä nyt keksitkin.

      • djakl

        Iki Formicalta löytyy laminaattia välitilaan, ainakin puukeskus ja Starkki myy, saa alumiini, kivi yms.kuviolla.


    • fvgasdf

      5 v sitten ostettiin keittiö.netistä alumiini taustat, eli ohut harjattu alumiinilevy mdf:n päällä. on ollu tosi hyvä, helppo ja kaunis

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      96
      1886
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      88
      1340
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1037
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      119
      1010
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      873
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      791
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      782
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      741
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe