Leivän hinta

Pitäisi ainakin laskea,viljan hinnasta on kolmannes pois viimevuoden hinnasta,kuka vetää välistä.Tietysti saatanan duunarit.
4402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

taitaa se raaka-aineen hinnanlaskusta koituva säästö jäädä elintarviketuotannon ja kaupan katteiksi....

Äänestä

Fatzerin osakkeenomistajat tyytyisi pienempään osinkoon joissa on paljon maanviljelijöitä.

Äänestä
  • näinhän se tulee jatkossakin menemään jos tuet lopetetaan ja päästetään markkinavoimat asialle.....

    Äänestä

limppu maksoi ulkomailla 1.30 euroa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laskee?? kirjoitti:

Pitäisi ainakin laskea,viljan hinnasta on kolmannes pois viimevuoden hinnasta,kuka vetää välistä.Tietysti saatanan duunarit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu