Osaisko kukaan sanoa mitä oikein on meneillään. Näin noin pari vuotta sitten ensimmäisen kerran juuri nukkumaan vaipuessani huoneessani jonossa ilmassa leijuvia läpinäkyviä palloja. Sen jälkeen en niitä nähnyt mutta aina muutamia kertoja viikossa nään samassa huoneessa erilaisia leijuvia juttuja: kirjoja, kädet jotka ns. rukoilee, kasvoja, hahmoja ja nyt eilen näin ikäänkuin pergamenttirullan. Aina eiliseen asti ne ovat olleet läpinäkyviä mutta eilen tämä pergamentti rulla oli punertava. Jostain olen lukenut että nämä pallot symbolisoisi jonkin kanavan avautumista mutta en tiedä olenko oikeassa? Nämä "leijuvat" hiukan pelottavat minua koska ne ovat aina minun kasvojeni lähellä kun avaan silmät ja alkavat leijua poispäin ja katoavat seinään. En nää näitä koskaan missään muualla kuin vanhempieni kotona, talossa joka on rakennettu ennen sotaa. Liittyyköhän taloon kenties jotain juttuja tms...?? Osaisko joku auttaa???
Leijuvia juttuja
Nimetön
3543
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
viittaa siihen että Jumala näkee kaiken lävitse ja tietää mitä siellä talossa on historian aikana tapahtunu. Ilmeisesti siellä on rukoiltu ja luettu Raamattua tai hengellisiä kirjoja. Taloon voi liittyä vaikka mitä juttuja ja Jumala tietää ne kaikki, mutta oleellisinta ei ole selvittää mitä siellä on tapahtunut vaan oleellisinta on ratkaisu asioihin.
Ratkaisu on pergamentti käärö koska se poikkesi muista läpinäkyvistä asioista punertavuudellaan.
Kun Jeesus oli lihassa maanpäällä, niin silloin Raamattua luetiin pergamenttirullista ja Jumalan Sanasta Raamatusta löydän totuuden ja tien ja ratkaisun talosi ja elämäsi ongelmiin.
Punertavuus liittyy siihen että sekä talossa että sinun elämässäsi tehdyt synnit on sovitettu silloin kun Jeesus vuodatti verensä ja se ikäänkuin sinetöi pergamenttirullien kirjoitusten totuuden ja Raamatusta tuli elämänlähde niille joiden silmät ovat avatut.
Palloista en osaa sanoa mitään, mutta ehkä olet oikeassa ja ne symbolisoi jonkin kavanan avautumista ja se kanava voi olla elävän veden virrat jotka alkaa virrata sydämestäsi kun ota pergamenttirullien totuuden vastaan Jeesuksen veren voimasta.
että näkijän kykysi on avautumassa ja ehkä näet entisiä elämiäsi tai jonkun toisen.
Käynti neurologilla voi auttaa. Harhanäyt saattavat olla oire esim aivokasvaimesta.