Sairaslomasta

Miten teidän kouluissanne on ; olette työssäoppimassa, mutta sairastutte sinä aikana. Olette 3pv sairaslomalla, kun palaatte teille kerrotaan, että joudutte korvaamaan sen 3pvää.. SAIRASLOMAA??

Miten teidän kouluissa on?
Kiinnostaisi tietää..
2339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

korvata,
Ite olin viikon kipeenä aikoinaan ja se piti tehä takas. Jos on vaan 2vko on aika vaikea arvioida jos on puolet poissa.

Äänestä
  • Olin 6viikon harjottelusta 3päivää saikulla..Ja nyt suurin piirtein ruoskien ja koirien kanssa kuumotetaan korvaamaan..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei oikein kirjoitti:

Miten teidän kouluissanne on ; olette työssäoppimassa, mutta sairastutte sinä aikana. Olette 3pv sairaslomalla, kun palaatte teille kerrotaan, että joudutte korvaamaan sen 3pvää.. SAIRASLOMAA??

Miten teidän kouluissa on?
Kiinnostaisi tietää..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu