luottokortit, onhan se kumma että voi olla mahdollista tuollainen touhu, ja kaupunkilaiset maksaa herrojen ravitsemis/juoma Touhut.!!
Kaikki tiedot kaupunkilaisille nähtäväksi nyt ja tästä edespäin.!
Kaikki tiedot kaupunkilaisille nähtäväksi nyt ja tästä edespäin.!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Antti nauttii noin 8000 € kk palkkaa ja antaa kaikkien luottokorttien kukkia vaan.
Valtuusto meni nostamaan kunnallisvero%, on varaa törsätä!Vasemmistoliitto mukaan lukien!
ÄÄNESTÄKÄÄ MUUTOKSEN PUOLESTA, KOSKA MUUTEN EI ASIOIDEN KÄSITTELYYN MUUTOSTA TULE!
Ettekö ymmärrä!! Selviä kulukorvauksia.Työmatkakulujen maksua,edullisempaa kaupungille tilata esim. lentoliput netin kautta ja maksaa luottokortilla. Työmatkojen hotellikulut ilman laskutuslisiä jos maksaa luottokortilla, että haloo!
Ja suhdetoiminta. Lähe itse edustamaan ja maksa omasta pussista tai maksata pietarsaarelaisilla, niin saatpahan hyvän maineen.
että mihin T-B Witting on törsäilly veronmaksajien rahoja. Yli 50% viimevuoden potista kuuluu hänelle. Olisikohan mahdollisesti "voitelurahoja", kun tuo satama on saanut joitain suuria sopimuksia viimeaikoina.
liikelaitos ja sen toiminta ei kuluta senttiäkään veronmaksajien rahoja.
Jos en ihan väärin ymmärrä niin vaikutus on aivan toisenlainen. satamasta kilisee rahaa kaupungin kassaan lähes 2 miljoonaa euroa vuodessa käytettäväski vaikka työttömien sossuavustuksiin.
tuo kaupungin kassaan. Tarkoitinkin että onkohan Witting kaupungin rahoilla voidellut satamasopimusten osapuolet. Witting siis käytti kaupungin luottokorttia viime vuonna yli 20t€:llä. En oikein keksi muutakaan mihin olisi käyttänyt.
Jos se lainaa mukuloille videofilmejä.?
Sataman asiakkaat ovat aina Siperiassa asti. Hyvä T-B kun jaksat niinkin pitkiä matkoja haalimaan asiakkaita ja sopimaan asioista! Matkat maksavat vai apostolinkyydilläkö mennä pitäisi! Jaksa vaan, kyllä ne jokka tietää, arvostavat työtäsi!
Luottokortti on kyllä kaupungin nimissä, mutta satama maksaa eli luottokorttilasku tulee suoraan satamaan....
Ja siks kaupungin nimissä kun satamalla, energialla ja vedellä ei ole omaa ly-tunnusta.