Tietääkö kukaan onko netissä saatavilla ohjelmaa millä saisin eheytettyä kovalevyn windows nt4.0. Kone tökkii ja on hidas, mutta en köydä koneelta eheytysohjelmaa. Tiedän kyllä missä sen tulisi olla, mutta tässä koneessa sitä ei vain ole ja asennuslevykkeet on tietysti hukassa.
kovalevyn eheytys
ei onnistu
2265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kokeile vaikka Diskeeper V8:aa, demon löydät täältä: http://www.softwareshelf.com/products/display_homeuser.asp?p=5
Jos tuo ei sattuisi toimimaan Nt:ssäsi, lisää samankaltaisia ohjelmia löydät kun kirjoitat Googleen hakusanoiksi: defragment tool free download
Otat käynnistä valikosta Ohje osion ja kirjoitat siihen kovanlevyn eheytys ja kyllä löytyy. Mulla on sellanen ongelma että vaikka antas sen eheyttää viikon niin silti on se sama 0% eheytetty.