Pakokaasut?

Te jotka tiedätte missä lagunan vm 2000 lamda pitäisi sijaita niin kertokaa. Päästöt olivat korkealla mutta ilmansuodatin oli aivan tukossa. Onko bilteman lamda toimiva? Löytyykö netistä manuaaleja?
1495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siis,

- Vaihda ilmansuodatin
- Vaihda tulpat




Jos on vanha auto niin, tai miksi ei uusikin. Katti voi olla loppuunkäytetty, eli kuumenee hitaasti ja viilenee nopeasti.

ps. Voit saada päästöt kohdilleen hetkellisesti kun käytät reilusti isommilla kierroksilla ja pienemmillä vaihteilla.

Tosin jos ajetaan paljon pikku kierroksilla niin hc-arvo voi nousta ihmeellisiinkin lukuihin, kertyy siis karstaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Etsivä kirjoitti:

Te jotka tiedätte missä lagunan vm 2000 lamda pitäisi sijaita niin kertokaa. Päästöt olivat korkealla mutta ilmansuodatin oli aivan tukossa. Onko bilteman lamda toimiva? Löytyykö netistä manuaaleja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu