mikä kirja

Anoppini on kova lukemaan erilaisia romaaneja. Hänellä on synttärit tulossa ja tahtoisin ostaa hänelle kirjalahjan! Ikä 48 vuotta. Paljon omistaa jo kirjoja joten joku uudempi voisi olla kiva, ettei häneltä välttämättä löytyisi jo sitä. Tiedän että tykkää ainankin tuulen viemää ja okalinnut tyyppisistä klassikoista. Onko ehdotuksia
4404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

käydessäsi niitä monia kirjoja. Jonkinlainen idea voisi olla hänen suosimaltaan kirjailijalta kirja, jota ei vielä hyllystä löydy.

Voit tietenkin vielä hienovaraisemmin johdattaa keskustelun syksyn uutuuskirjoihin...

Me lukijat emme oikein pidä ex tempore -kirjalahjoista. Pidä ainakin kuitti tallella vaihdon varalta.

Äänestä

Hjärtat får inga rynkor suom. Niin pieni ihmissydän on.

Mark Levengoodin uutuus. Antamalla tämän, mammalle omistetun, voit samalla kertoa jotain itsestäsi, ehkä?

Äänestä

olla uusin Tuulen viemään "jatko-osa", jonka nimi oli muistaakseni Rhett.

Äänestä

kirjakauppaan saattaisi olla tervetullein ja varmin vaihtoehto; mukavaa, että haluat muistaa Anoppiasi!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anopille lahjaksi kirjoitti:

Anoppini on kova lukemaan erilaisia romaaneja. Hänellä on synttärit tulossa ja tahtoisin ostaa hänelle kirjalahjan! Ikä 48 vuotta. Paljon omistaa jo kirjoja joten joku uudempi voisi olla kiva, ettei häneltä välttämättä löytyisi jo sitä. Tiedän että tykkää ainankin tuulen viemää ja okalinnut tyyppisistä klassikoista. Onko ehdotuksia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu