reppureissaamaan

thaimaaseen

Kertokaahan hyviä paikkoja Thaimaassa johon kannattaa reppureissaajana hakeutua! Hyviä yöpymispaikkoja? Parhaat rannat? Parhaat menot? Semmosia paikkoja missä EI ole lapsiperheitä! (Eikä kovin vanhuksiakaan...) Paikallinen meininki kiinnostaa ja tietysti auringonotto! Tarkoitus olis olla reilu kuukausi enkä todellakaan missään turistirysässä aio aikaani tuhlata. Ja mikä edullisin tapa sinne matkustaa?

5

1864

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • molli

      katsopa sivulta www.pallontallaajat.net

      siellä keskustelupalstalla mm. matkakertomuksia ja voit heittää kysymyksiä.

    • cameron

      Mut jos matkaat yksin, niin seuraa saa toisita reissaajista taatusti Bangkokista, koh samuilta, koh pagnanilta ja ehkäpä koh pipiltäkin. Koh samui oli ehkä mun suosikki ja siellä chewang beachille, siellä on niitä halpoja mökkejä ihan rannan tuntumassa ja diskot lähellä samoin beach partyt.;)
      Hyvää matkaa

    • marcus

      olisi kyllä mielenkiintoista lähteä

    • Siekailija

      Kannattaa mennä ensin Ahvenanmaaseen ja Pohjanmaaseen ja Ambomaaseen, ja muutamaan muuhun ulkomaaseen ennenku lähtee Thaimaaseen.
      Ja moneen muuhun maaseen.

      Thailand
      land = maa
      maa taipuu maa, maahan, maasta..

      • tikulla silmään

        No nyt kyllä viisastelija haukkasi niin sanotusti omaa läjäänsä: Pohjanmaa taipuu PohjanMAALLE, ei MISSÄÄN NIMESSÄ Pohjanmaahan (ko. mukaisesti "mennä jonnekin"). Jätä viisastelut, ellet ole varma taidoistasi.. Ja jätä ne näiltä palstoilta muutenkin..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      16
      6453
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      197
      2490
    3. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      99
      1905
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1507
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1049
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      980
    7. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      46
      939
    8. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      77
      843
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      45
      719
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      7
      708
    Aihe