Niin, nuo takaovien kaiuttimet farmarimallin Mondeoon-96, pitääkö verhoilut poistaa vai miten toimitaan ja minkä kokoiset kaiuttimet sinne sopii, josko joku tietäisi ?
Vastaukset 7
- avi
vaihdoin tuon vastuksen, hinta n. 20 Eur ja 10 min. homma, taas toimii puhallin kaikilla nopeuksilla. Kiitos neuvoista !
6x8 ja ei siinä muuta ku ovipahvit vaan purat, helppo homma. Miinukset: Ovenkahvan kehys on kiinni yhdellä ruuvilla klipsulla. Klipsu hajoaa tässä touhussa, sille ei voi mitään. Takasin kasatessa ikkunaveivin sokka on vaikea laittaa paikoilleen.
- avi
hommahan se sitten, meinasin jo ruveta kiskomaan ritilöitä irti mutta hyvä kun kysyin. Kiitos !
- budbugi
Eikse sokka kannata laittaa ekaks veiviin ja painaa sit vaan paikalleen?
oisko kuitenkin vakiona kajari 5x7, mutta 6x8 sopii myös.
- reto88
Mitkäs kaiuttimet vaihdoit tilalle? Ite asensin pioneerin 6x8 kokoiset ja petyin..(missä basso?) vaatisivat vissiin vahvistinta.
- avi
ollut ennestään kaiuttimia hain Fordilta, 500 DKK eli noin 66 EUR, kuulemma samat kuin edessä. Muistaakseni 6 x 8. En minäkään penkiltä pudonnut jos äänen laadusta puhutaan mutta siellähän ovat !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1071288
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94908Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31824- 66703
- 32645
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93642S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18578
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10486