Talon tytär naitettiin , häitä tanssittiin ja vihdoin koitti yö , sulhanen oli jo aikaisemmin kätkenyt viinapullon häävuoteeseen . anoppi oli utelias ja kuunteli korva seinässä mitä naapurissa tapahtuu , hääpari tuli huoneeseen ja hetken päästä sulho kaivoi pullon esiin josta joku oli jo juonut huusi sitten että perkele täällä on joku käynyt anoppi kuuli sen seinän taakse ja huusi takaisin ettei ole kukaan käyny me olaan vaan tällaista suurivittuista sukua .
anoppi
6
4659
Vastaukset
- lasitar
olen ´kuullut tuon
- paddy
Olet kuullut, vai? Tartti kirjottaa se tänne - ikään kuin se kiinnostaisi jotakin. Musta tuo vaikuttaa lähinnä ilonpilaamiselta.
- rmo
paddy kirjoitti:
Olet kuullut, vai? Tartti kirjottaa se tänne - ikään kuin se kiinnostaisi jotakin. Musta tuo vaikuttaa lähinnä ilonpilaamiselta.
Mitä se minua kiinnostaa jos sinä oletkin tuon jutun jo kuullut? Kaikenlaisia ääliöitä niitä onkin liikkeellä... sen siitä saa kun on avoin foorumi.
- sammoo mieltä
rmo kirjoitti:
Mitä se minua kiinnostaa jos sinä oletkin tuon jutun jo kuullut? Kaikenlaisia ääliöitä niitä onkin liikkeellä... sen siitä saa kun on avoin foorumi.
Mä en ainakaa ollu kuullu ja oli ihan hyvä juttu! Toi yks toope on varmaa kivaa pöytäseuraa! -oon kuullu ton, -vanha juttu..
- joutu
sammoo mieltä kirjoitti:
Mä en ainakaa ollu kuullu ja oli ihan hyvä juttu! Toi yks toope on varmaa kivaa pöytäseuraa! -oon kuullu ton, -vanha juttu..
repee:)
- maukka
sen sinne viereiseen huoneeseen vai ...?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13713154Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen823619Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,952894Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?361369Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2731364Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1461294Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151254Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S121167- 811051
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin184923