lappeenrantalaiset

Varmaan nyt lappeenrantalaiset ovat tyytyväisiä, kun autorekat ovat hävinneet kuutostieltä.
Hankolaiset sensijaan eivät ole tyytyväisiä, kun ovat jäämässä työttömiksi!!!
Vähän vaikuttaa, että lappeenrantalaiset eivät ole tajunneet asioita!! No, onneksi kohta pääsevät lappeenrantalaisetkin maistamaan sitä työttömyyttä.
41013
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Rekkojahan saa olla, kunhan tiestö on mitoitettu oikein. Tästähän tässä on ollut kysymys.

Venäläisten laitettua Vaalimaan kiinni autonkuljetusrekoilta Hamina-Taavetti välin kapea, mutkainen ja mäkinen tie jäi auttamatta ahtaaksi.

Samoin rekkajonojen aikaan ei tiellä 13 välillä Mustola-Nuijamaa ole ollut kuin yksi kaista jota on käytetty yhdessä molempiin suuntiin nopeusrajoituksen ollessa 80 km/h.

Työpaikkoja rekkaliikenne tuo esimerkiksi rajalle, mutta vähennyksiin ei tarvinne ryhtyä, koska rajalla on ollut työvoimapula.

Äänestä

Jäämme me työttömiksi ! Kolme Bajamajaa laitettiin 6 tielle muukon suoralle ja ne jää nyt käyttämättä ! Nyyh !!

Äänestä

..tosi tyhmä, ei kai siitä rekkarallista ole tykännyt yksikään ajatteleva Suomalainen. Sitä paitsi, ei ne rekat tänne Lappeenrantaan tullut vaan menivät Venäjälle. Lappeenrannan kohdalla on kyllä ohituskaistaa..

Äänestä
  • senttiä jää tänne Lappeenrantaan niistä roskaajista..mut onnex tulee talvi ja pääsee nauraa ku ne on millo missäkin tien tukkona..ja viskailee keskarit ja pienet kommentit..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tyytyväisiä? kirjoitti:

Varmaan nyt lappeenrantalaiset ovat tyytyväisiä, kun autorekat ovat hävinneet kuutostieltä.
Hankolaiset sensijaan eivät ole tyytyväisiä, kun ovat jäämässä työttömiksi!!!
Vähän vaikuttaa, että lappeenrantalaiset eivät ole tajunneet asioita!! No, onneksi kohta pääsevät lappeenrantalaisetkin maistamaan sitä työttömyyttä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu