Omenan kukka

kun polte kukinnossasi
on äärimmillään
iltapäivän auringossa
ja terälehtesi ovat
valmistautuneet
vastaanottamaan minut,
silloin tulen
1145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

..sanottavaa

Tulee Raamatun teksteistä Laulujen laulu mieleen.. =)

Hieno runo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mehiläinen kirjoitti:

kun polte kukinnossasi
on äärimmillään
iltapäivän auringossa
ja terälehtesi ovat
valmistautuneet
vastaanottamaan minut,
silloin tulen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu