Kuinkahan etenee tuo tutkintapyyntö, kun ei ole tullut tietoa, eli onko joku kutsuttu todistajaksi, tai onko kukaan kuullut mitään, vai onko asia rauennut omaan mahdottomuuteensa?
Voisitko ML, kommentoida asiaa, joka varmasti muitakin kiinnostaa, olethan tuon tutkintapyynnön tehnyt,(jos siis olet sen tehnyt?) ja no. sinulla tulisi silloin olla siitä tietoa.
Yst. pyyd. vast. täm. palst. kont.
Tv: Pentti Hirssaari Evp. oloneuvos ja neuvosto.
Voisitko ML, kommentoida asiaa, joka varmasti muitakin kiinnostaa, olethan tuon tutkintapyynnön tehnyt,(jos siis olet sen tehnyt?) ja no. sinulla tulisi silloin olla siitä tietoa.
Yst. pyyd. vast. täm. palst. kont.
Tv: Pentti Hirssaari Evp. oloneuvos ja neuvosto.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tutkintapyyntö on ns. paskajuttuna laitettu mappi-ööhön.
Teitkö tutkintapyynnön omasta peseestäs mitä et löydä pimeässä? Jos tutkintapyyntö ei auta, niin tee katoamisilmoitus.
Elä, elä, perkele esiinny minuna (pentti h) mulla on sulle liian isot saappaat, pysy poika vaan hiekkalaatikkoleikeissä, äläkä puutu miesten asioihin, saattaa tulla kakka housuun kun joutuu pelkäämään.
mie olen mie ja olen miesten mies.
Tv:Pentti Hirssaari evp. Poksari ja bokseri.
pp.s. Elä saatana vastaa tähän tai tuun sinne sanomaan että ei kannata vastata tähän (sivistyneesti) ;-}}}}}.
paan vittu siltaan tollaset perkeleen plagiaatit.
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH.........
semmoinen puppeli?
Tykkäät lapsista sillein, ja eritoten pojista, no eihän sitä enonsa lapselta voi muuta odottaakkaan. (HYMYILEE).
Ootsie semmonen PS l. Perssuomalainen, ihan vihaks pistää ko pojat tollein toisiaan, no tapaha se on kullakin, Tai kullillakin, vaa ole sie tavallas, ni miekii oon, ja elä nyt palelluta niitä munias, (jos siulla ne vielä on ko mie oon kuullu jotta sie sinne leikkauksee oisit mänössä) ku hammeessa kulet.
Ai nii, meinas unohtuu, jotta se MLL on perustamassa tänne vähemmistöille jottai lahkoo, siehä voisit kysellä oisko siellä homoloille mittää, ni löytäsit kavereita ????
No mie mään.
Tv: Pentti Hirssaari Evp. Hevosraiskaaja ja Ratsu
juttus menee niin levottomaksi, että kaipaa ´pientä kohennusta, hiilikoukulla.
Polle kakki aisalle. pitää mennä pyyhkimään.
T Pentti Hirsspuu evp hevosraiskaaja, nykyinen kurt russel
Ei ollukaan polle mikä kakki.
tv Pentti Hirsspuu evp Kurt Russel, nyk Horst Wessel.
sielukkaan fiksuja molemmat ; oikeita ajatusten anuksia !
Hyvä paimen panee henkensä lampaidensa edestä ja paha paimen panee lampaitaan henkensä edestä !
Oiva Kurkku - Ratsun Huiskaaja, Päättävä Sissi
Lukijamääriä, aika moni nauraa siulle nyttenkin, no enhä mie mittää maha sille, että sie olet kylän pelle, mie vaan tuonsen esiin, samalla tavalla ko sie tuot itteäs,(siellä niskan yläasteen parkkipaikalla, niile pikkupojille, mitkä nauraa siun mikropippelin koolle).
Vaikka sie et hoitoo oo saanukkaa, ni eihä se voi miun vika olla, enos vikaha se oli ko äitiis astu, vaik astuha sen isäkii sitä, mut ei se voi siu isä olla ko äitis oli vasta viis.
No mie taas mään ko kello on jo kaks yöllä ja mie oon kuullu jotta meitä etitään, vaika en mie usko sitä, ko ko ei oo kukkaa soittant eikä käynt.
Tv. Pena (Pattijoella kaikki hyvin)
P.s. Wincapita rulettaa ja ruletissa voittaa aina.