hp:lle

ei kelvannut

5

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tehdään köyhien

      koneita.

      • mallissa

        oli visva. Nyt ei kelvannut. Saatanan älyköyhä.


    • Pentti Nelonen

      Windows XP julkaistiin jo lähes kymmenen vuotta sitten. Se oli niin käänteentekevä ja moderni käyttöjärjestelmä ettei sille ole vieläkään kilpailijaa.

      Pikkukoneisiin moderni Vista on liian vaativa ja uudet linuxjakelut eivät kuluttajille kelpaa, siksi he vaativat niitä modernimman XP:n, heh tulivat tehneeksi Microsoftilla liian hyvän käyttöjärjestelmän koska vielä kymmenen vuoden jälkeenkään ei ole vastusta löytynyt.

      XP:n kunnian perijä on W7 ja luultavasti nämä kaksi käyttöjärjestelmää hallitsee maailmaa vielä vuosikymmenen kaksi. Uusimatkaan linuxjakelut eivät ole vielä edes kymmenen vuotta vanhan XP:n tasolla. Mutta sanokaas kuka tekisi mitään kymmenen vuotta sitten julkaistulla Linuxjakelulla... mutta XP on vieläkin ihan ylivoimainen.

      • älä tapa mua nauruun

        "Pikkukoneisiin moderni Vista on liian vaativa ja uudet linuxjakelut eivät kuluttajille kelpaa"

        eivät ihmiset halua sitä edes parempiin koneisiin. Floppi mikä floppi.

        "XP:n kunnian perijä on W7 ja luultavasti nämä kaksi käyttöjärjestelmää hallitsee maailmaa vielä vuosikymmenen kaksi. Uusimatkaan linuxjakelut eivät ole vielä edes kymmenen vuotta vanhan XP:n tasolla."

        W7? Samaa vanhaa kakkaa uudessa kääreessä. Eihän ihmisiä kiinnosta visvakaan. Ja Linux-jakelut ovat menneet aikoja sitten mikki$otkun purkkavirityksistä ohi.


      • lähelläkään suosituinta käyttöjärjestelmää! :-D
        Koetappa arpoa uusi suosikki... ;-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      202
      4780
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      218
      3593
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      122
      2997
    4. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      156
      2952
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      53
      2901
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      58
      2412
    7. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      13
      2397
    8. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      74
      2253
    9. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      2075
    10. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      56
      2039
    Aihe