hp:lle

ei kelvannut

5

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tehdään köyhien

      koneita.

      • mallissa

        oli visva. Nyt ei kelvannut. Saatanan älyköyhä.


    • Pentti Nelonen

      Windows XP julkaistiin jo lähes kymmenen vuotta sitten. Se oli niin käänteentekevä ja moderni käyttöjärjestelmä ettei sille ole vieläkään kilpailijaa.

      Pikkukoneisiin moderni Vista on liian vaativa ja uudet linuxjakelut eivät kuluttajille kelpaa, siksi he vaativat niitä modernimman XP:n, heh tulivat tehneeksi Microsoftilla liian hyvän käyttöjärjestelmän koska vielä kymmenen vuoden jälkeenkään ei ole vastusta löytynyt.

      XP:n kunnian perijä on W7 ja luultavasti nämä kaksi käyttöjärjestelmää hallitsee maailmaa vielä vuosikymmenen kaksi. Uusimatkaan linuxjakelut eivät ole vielä edes kymmenen vuotta vanhan XP:n tasolla. Mutta sanokaas kuka tekisi mitään kymmenen vuotta sitten julkaistulla Linuxjakelulla... mutta XP on vieläkin ihan ylivoimainen.

      • älä tapa mua nauruun

        "Pikkukoneisiin moderni Vista on liian vaativa ja uudet linuxjakelut eivät kuluttajille kelpaa"

        eivät ihmiset halua sitä edes parempiin koneisiin. Floppi mikä floppi.

        "XP:n kunnian perijä on W7 ja luultavasti nämä kaksi käyttöjärjestelmää hallitsee maailmaa vielä vuosikymmenen kaksi. Uusimatkaan linuxjakelut eivät ole vielä edes kymmenen vuotta vanhan XP:n tasolla."

        W7? Samaa vanhaa kakkaa uudessa kääreessä. Eihän ihmisiä kiinnosta visvakaan. Ja Linux-jakelut ovat menneet aikoja sitten mikki$otkun purkkavirityksistä ohi.


      • lähelläkään suosituinta käyttöjärjestelmää! :-D
        Koetappa arpoa uusi suosikki... ;-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      66
      4408
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      245
      4164
    3. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      22
      3344
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      156
      3281
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      3054
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      75
      2889
    7. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      119
      2583
    8. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      168
      2400
    9. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      48
      2205
    10. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      24
      1820
    Aihe